Ryzen 3 2300X overlock yapılır mı?

Merhaba arkadaşlar, işlemcim X ibareli olduğu için overclock yapmaya uygun mudur? Stok soğutucu, anakart ve PSU değişmeden yapılır mı ve az da olsa performansı artar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, işlemcim X ibareli olduğu için overclock yapmaya uygun mudur? Stok soğutucu, anakart ve PSU değişmeden yapılır mı ve az da olsa performansı artar mı?

Yapılır, ancak anakart ve PSU'yu bilmeden kesin yargı doğru olmaz. Ayrıca soğutucuyu da değiştir, işlemcini taşımaz stok soğutucu.

Performans artışı olacaktır, ama sıcaklık artışı/performans artışı oranında çıkan sayı örnek veriyorum 10 ise aldığın performans artışının bence bir anlamı yok.

Anakartın OC'ye müsaade etmiyor yonga setinden dolayı. B veya X serisi bir anakart alman lazım.
pekala şöyle bir şey daha sorayım. benim sistemimden daha düşük olan f/p sistem videolarını izlediğimde valorant olsun lol olsun benden 5 10 fps daha fazla ve stabil sebebi ne olabilir ?
Ryzen 5 2600 almayı düşünüyorum, daha iyi performans alır mıyım sistemimden bütçem sadece ona yeter

Pekala şöyle bir şey daha sorayım. Benim sistemimden daha düşük olan F/P sistem videolarını izlediğimde Valorant olsun LoL olsun benden 5 10 FPS daha fazla ve stabil sebebi ne olabilir?

Ekran kartı belki? Veya CPB kaynaklı olabilir, değişir. Sistemleri tam olarak bilmemiz lazım.
Ryzen 5 2600 almayı düşünüyorum, daha iyi performans alır mıyım sistemimden bütçem sadece ona yeter.

Sıfır alacaksan alma, 3K TL'ye dayanıyor fiyatı. Ryzen 5 1600 AF alabilirsin ikinci el alırsan daha da iyi olur, hem anakart hem de soğutucu da değiştirebilirsin.

Geri
Yukarı