Ryzen 3 2300X overlock yapılır mı?

Merhaba arkadaşlar, işlemcim X ibareli olduğu için overclock yapmaya uygun mudur? Stok soğutucu, anakart ve PSU değişmeden yapılır mı ve az da olsa performansı artar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pekala şöyle bir şey daha sorayım. Benim sistemimden daha düşük olan F/P sistem videolarını izlediğimde Valorant olsun LoL olsun benden 5 10 FPS daha fazla ve stabil sebebi ne olabilir?
Ryzen 5 2600 almayı düşünüyorum, daha iyi performans alır mıyım sistemimden bütçem sadece ona yeter.

Anakartıda değiş bence B450 falan olsun. A320'ler artık iyi değil. Ama tabii siz bilirsiniz.

Ekran kartı belki? Veya CPB kaynaklı olabilir, değişir. Sistemleri tam olarak bilmemiz lazım.
o bahsettiğim sistemde 8 ram ryzen 3 1200 ve rx550 4gb vardı
Anakartıda değiş bence B450 falan olsun. A320'ler artık iyi değil. Ama tabii siz bilirsiniz.
bütçem yok sadece r5 2600 almayı düşünüyorum çok çok uzun süre götürür beni csgo valo falan takılıyorum genellikle

1600 AF'nin overclock hali zaten Ryzen 5 2300 ya da 2600'e eşit değil mi gerek yok bence 1600 AF'ye.

Olay da o ya, OC yapılarak rahatça onların seviyesine çıkabilir ki zaten ensesinde hemen 2600'ün. Sıfır olarak arada 600 TL farktan bahsediyoruz, ikinci eli bilemem.

Ekran kartı belki? Veya CPB kaynaklı olabilir, değişir. Sistemleri tam olarak bilmemiz lazım.

Sıfır alacaksan alma, 3K TL'ye dayanıyor fiyatı. Ryzen 5 1600 AF alabilirsin ikinci el alırsan daha da iyi olur, hem anakart hem de soğutucu da değiştirebilirsin.
sıfır almayacağım 950tl'ye buldum temiz bir ürün. O bahsettiğim sistemde 8 ram r3 1200 ve rx 550 4gb varıd

O bahsettiğim sistemde 8 RAM Ryzen 3 1200 ve RX550 4 GB vardı.

Bütçem yok sadece R5 2600 almayı düşünüyorum çok çok uzun süre götürür beni CS:GO Valorant falan takılıyorum genellikle.

O zaman overclock olmaz. Bir de sizinkinden düşük PC'ler sizden iyi FPS alıyorsa darboğaz olabılır işlemciden ya da ekran kartından.
Olay da o ya, OC yapılarak rahatça onların seviyesine çıkabilir ki zaten ensesinde hemen 2600'ün. Sıfır olarak arada 600 TL farktan bahsediyoruz, ikinci eli bilemem.

Ama A320'den bahsediyoruz. B450 alırsa sorun yok.

Sıfır almayacağım 950TL'ye buldum temiz bir ürün. O bahsettiğim sistemde 8 RAM R3 1200 ve RX 550 4 GB varıd.

Güzel, iyi fiyat gayet. Yalnız bir şey rica edeceğim, OC yapacağım dedin ya; satıcıdan lütfen ctr testi talep eder misin? İşlemcinin silikon kalitesini bi' öğrenelim. O şekilde OC daha rahat olur.

Teknik olarak olmaması lazım, darboğaz var mı sistemde? Hangi ekran kartını kullanıyorsun?

O zaman overclock olmaz. Bir de sizinkinden düşük PC'ler sizden iyi FPS alıyorsa darboğaz olabılır işlemciden ya da ekran kartı

O zaman overclock olmaz. Bir de sizinkinden düşük PC'ler sizden iyi FPS alıyorsa darboğaz olabılır işlemciden ya da ekran kartından.

Ama A320'den bahsediyoruz. B450 alırsa sorun yok.
maalesef sadece işlemci değişebilirim

sist
Güzel, iyi fiyat gayet. Yalnız bir şey rica edeceğim, OC yapacağım dedin ya; satıcıdan lütfen ctr testi talep eder misin? İşlemcinin silikon kalitesini bi' öğrenelim. O şekilde OC daha rahat olur.

Teknik olarak olmaması lazım, darboğaz var mı sistemde? Hangi ekran kartını kullanıyorsun?
sistemim yazıyor aslında alt kısımda ve ben r3 2300x için oc yapabiliri miyim dedim r5 2600 alırsam oc yapmayacağım

Geri
Yukarı