Ryzen 3 2300X ve RX 570 Darboğazı Nasıl Önlenir?

Mesela 78 derece fazla stabil çalışma için 70-73 derece anakart ısınması olabilir yada ekran kartı haricinde bağzı sürücüler tam yüklenmemiş olabililr.

Neden tek slottan sorun olsun ki apu değil sistem?
Ana kartım B450M S2H Bide Rx 570 OC Versiyonu kullanıyorum ondan olabilir mi
Eğer tek kanal RAM kullanıyorsanız sıkıntının kaynağı o olabilir.
Anlayamadım
Mesela 78 derece fazla stabil çalışma için 70-73 derece anakart ısınması olabilir yada ekran kartı haricinde bağzı sürücüler tam yüklenmemiş olabililr.

Ekran kartı driverim güncel değilmiş ancak bu sürümünde daha çok fps alıyormuşum gibi hissediyorum güncellemem işe yarar mı ?

Sorunun ısınma yoksa eğer yazılımla ilgili.
398848

Oyunun ayarlarını ultraya aldım böyle bi manzarayla karşılaştım cidden deliricem inanılmaz sinirlendim internette bir türk aynı işlemci aynı ekran kartı ile 75 65 FPS alıyor ben nasıl 30 alıyorum oyunum orjinal olmadığı için olabilir mi daha yeni aldım çünkü sistemi.

Ryzen sistemleri çözmüş birisi olarak elimden geldiğince yardımcı olayım. Öncelikle 8gb günümüz için yetersiz ve ryzen sistemlerde apu olması şart değil çift kanal ram herzaman fazladan performans sağlıyor. Eğer ram alacak bütçeniz yoksa ve sisteminizde ssd bulunuyorsa ssd den sanal ram verin kendini bayağı toparlayacaktır. Sonrası ise işlemciniz fazla ısınıyor. 2200g kullanıyordum çoğu oyunda darboğaz yapıyordu fakat oyunlarda asla 60 65 dereceyi geçmedi. Soğutucunuzun düzgün monte edildiğinden emin misiniz?

Ryzen sistemleri çözmüş birisi olarak elimden geldiğince yardımcı olayım. Öncelikle 8gb günümüz için yetersiz ve ryzen sistemlerde apu olması şart değil çift kanal ram herzaman fazladan performans sağlıyor. Eğer ram alacak bütçeniz yoksa ve sisteminizde ssd bulunuyorsa ssd den sanal ram verin kendini bayağı toparlayacaktır. Sonrası ise işlemciniz fazla ısınıyor. 2200g kullanıyordum çoğu oyunda darboğaz yapıyordu fakat oyunlarda asla 60 65 dereceyi geçmedi. Soğutucunuzun düzgün monte edildiğinden emin misiniz?
İtopyada toplattırdım içerisi temiz gibi duruyo ve çalışıyor sanırım ancak kasam çok dandik çok ucuz bişey aldım kasa olarak 3 fanlı ancak verimli değil kasa ısınıyor baya ayrıca ssd var ama nasıl sanal ram vercem

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı