Ryzen 3 3100 boşta 53 derece

poweryiğit

Decapat
İşlemci boşta 53 derece çalışıyor. İşlemcim Ryzen 3100. stok fan kullanıyorum PSU ve kasa Corsair 550 Watt, B450M S2H anakart. Bu sıcaklık normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci boşta 53 derece çalışıyor. İşlemcim Ryzen 3100. stok fan kullanıyorum PSU ve kasa Corsair 550 Watt, B450M S2H anakart. Bu sıcaklık normal mi?
Fanını bir kontrol et bence boştayken alınmaması gereken bir değer çünkü bir de termal macun sıkabilirsiniz ince bir tabaka halinde. Son olarak umarım kasa kapalı bir yerde değildir kapalı yerde ise ısınma yapması normal oluyor.

Evet normal.
Yük altındaki sıcaklıklar ne durumda?
5 dakika stress testine soktum 75 dereceyi gördü en sonda. Oyun oynarken maks 65 dereceyi gördüm.
Kasa modeli nedir?
Fanını bir kontrol et bence boştayken alınmaması gereken bir değer çünkü bir de termal macun sıkabilirsiniz ince bir tabaka halinde. Son olarak umarım kasa kapalı bir yerde değildir kapalı yerde ise ısınma yapması normal oluyor.
Fanlar çalışıyor kasanın olduğu bölge evet biraz kapalı.

Çözdüm. Kasayı hava alan açık yere taşıdım. Boşta 42 derece oldu.
Pc ilk açıldığında 42 dereceydi ama googleda 10 dakika takıldım ve sonra sekmeyi kapattım baktığımda 52 dereceye çıkmıştı. Yardim edebilir misiniz? @BalikŞuşişi @Ceyhun9771

Son düzenleme:

Pc ilk açıldığında 42 dereceydi ama googleda 10 dakika takıldım ve sonra sekmeyi kapattım baktığımda 52 dereceye çıkmıştı. Yardim edebilir misiniz? @BalikŞuşişi @Ceyhun9771
Çözdüm yazmışsınız ama sıcaklık değerleriniz gayet iyi. Siz sanırım boştaki sıcaklığın yüksek olduğunu düşünmüştünüz ama o değerler de normal.
Her neyse, içiniz rahatladı en azından :)

Yine normal. Hızlı açılabilmek için arkada çalışmaya devam ediyordur Google.

Yeni konular

Geri
Yukarı