Ryzen 3 3100 sistem açılmıyor

ercanruman

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı açmaya çalıştığımda takılıyor ve açılmıyor. Ortada dönen yuvarlak, lütfen bekleyiniz, otomatik onarıma hazırlanıyor veya ekran simsiyah duruyor.
Tekrar tekrar kapatıp açtığımda bazen bilgisayar açılıyor ve yüksek ihtimal ile herhangi bir şeye basamıyorum. Tekrar kapatıp açtığımda aynı süreç devam ediyor ya da düzgün biçimde açılıyor. Bazen düzgün biçimde açıldıktan 20-30 dakika sonra tekrar kilitleniyor.
Sistem:
Ryzen 3 3100.
RX 550 4 GB.
8 GB RAM.
MSI 550M anakart.

Aynı hatayı bende aldım ama benim sistemim eski (Xeon E5420 6 GB RAM GT 420 2 GB)
Bir açtığımda sadece logo çıkıyordu bir açtığımda otomatik onarıma hazırlanıyor diyordu bazen açılıyordu ama kararlı değildi.
Windows 10 ya da 8 kurmaya çalıştığımda compareexchange128 hatası alıyordum ne yaparsam yapayım çözemedim bilgisayarcıya götürdüm o kurmuş, kurduktan sonra seninle aynı hatayı aldım.
Windows 7'ye döndüğümde sorun kalmadı benim aldığım hata işlemci ile alakalıydı sendeki bunla alakalı değildir muhtemelen ama yazdıklarım belki yardımcı olur.
1.çözüm: İmkan varsa başka işlemci ile dene.
2.çözüm: Onarım hazırlanıyor yazısında birkaç saat bekle seçenekler gelirse güvenli mod ile başlat.
3.çözüm: Kurulum ISO'su varsa başlangıç onarımını çalıştır.
4.çözüm: BIOS ayarlarını sıfırla.
5.garanti çözüm: Windows 7 dene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı hatayı bende aldım ama benim sistemim eski (Xeon E5420 6 GB RAM GT 420 2 GB)
Bir açtığımda sadece logo çıkıyordu bir açtığımda otomatik onarıma hazırlanıyor diyordu bazen açılıyordu ama kararlı değildi.
Windows 10 ya da 8 kurmaya çalıştığımda compareexchange128 hatası alıyordum ne yaparsam yapayım çözemedim bilgisayarcıya götürdüm o kurmuş, kurduktan sonra seninle aynı hatayı aldım.
Windows 7'ye döndüğümde sorun kalmadı benim aldığım hata işlemci ile alakalıydı sendeki bunla alakalı değildir muhtemelen ama yazdıklarım belki yardımcı olur.
1.çözüm: İmkan varsa başka işlemci ile dene.
2.çözüm: Onarım hazırlanıyor yazısında birkaç saat bekle seçenekler gelirse güvenli mod ile başlat.
3.çözüm: Kurulum ISO'su varsa başlangıç onarımını çalıştır.
4.çözüm: BIOS ayarlarını sıfırla.
5.garanti çözüm: Windows 7 dene.

Muhtemelen BIOS kaynaklı çünkü MHz ayarı ve XMP açmıştım BIOS'u sıfırlarsam muhtemelen çözülür olmazda dediklerini deneyeceğim, teşekkürler.

Geri
Yukarı