Ryzen 3 3100 sistem düşük FPS

Auditore

Hectopat
Selamlar herkese. Fikirlerinize ihtiyacım var. Arkadaşımla SW Battlefront 2 oynuyorduk eskiden. Ben oyunu Low ayarlarda kasarak oynarken o mediumda kasmadan oynuyordu. Sistemini bugün öğrendim ve benim sistemim onunkinden daha iyi galiba ama o daha fazla FPS alıyor. Sistemimin bir sıkıntısı olabilir mi bozulmuş veya performansını kısıtlamış olabilir miyim? Onun sistemiyle benim sistemim arasındaki tek performansı bu düzeyde etkileyecek fark işlemci galiba ve benim işlemcim daha iyi olduğundan benim daha çok FPS almam gerekmez mi? İnternette şöyle bir video buldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşımın sistemine yakın ama gene adam benim Low'da zar zor aldığım FPS'i mediumda alıyor. Oyun çok güzel ama kasmasından dolayı zevkle oynanmıyor. En ucuz çözüm 8 GB RAM almak mıdır? GeForce NOW internetim kötü olduğundan dolayı olası değil.

Arkadaşımın sistemi:
Ryzen 3 1200 AF.
XFX RX 570 4 GB.
Gigabyte B450M S2H.
Adata 8 GB DDR4 3200MHz.
500GB SATA SSD (modelini unuttum ama M.2 değil)

Benim sistemim:
Ryzen 3 3100.
XFX RX 570 4 GB.
MSI'a 320M a Pro Max.
Adata 8 GB DDR4 3200MHz.
Samsung 860 EVO 250 GB SSD, WD Black 500GB HDD(oyun SSD'de kuruluydu)
Frisby 600W 80+ Bronze.

Oyunu şu an yüklüyorum FPS'i atacağım buraya. Eğer sistemler hakkında veya oyundaki FPS'i gösteren uygulamada başka bilgi gerekliyse verebilirim.

İlk önce Ultra deneyin hocam, sonra High'da deneyin.

Hocam Ultra'da GPU kullanımı neredeyse hep 100 99 arası gitti geldi, CPU kullanımı 40 60 arası gidip geldi. Bazen GPU kullanımı 0'a iniyordu o anda CPU kullanımı 13'e falan düşüyordu. GPU sıcaklığı 70'lerde gezinirken CPU sıcaklığı 60'lardaydı. High ve Low yakındı birbirine sadece High'da ekran kartı daha çok 100 99 falandı. Eşit mi olması gerek GPU ve CPU kullanımının? Eğer evetse GPU güçsüz kalıyor galiba CPU'ya. @FarukS

Hocam Ultra'da GPU kullanımı neredeyse hep 100 99 arası gitti geldi, CPU kullanımı 40 60 arası gidip geldi. Bazen GPU kullanımı 0'a iniyordu o anda CPU kullanımı 13'e falan düşüyordu. GPU sıcaklığı 70'lerde gezinirken CPU sıcaklığı 60'lardaydı. High ve Low yakındı birbirine sadece High'da ekran kartı daha çok 100 99 falandı. Eşit mi olması gerek GPU ve CPU kullanımının? Eğer evetse GPU güçsüz kalıyor galiba CPU'ya. @FarukS
GPU' nun fazla CPU' nun az olması lazım eğer CPU %100 olup GPU tam olmazsa darboğaz var demektir. Grafikleri yükselttiğinizde FPS farkı oldu mu?

GPU'nun fazla CPU'nun az olması lazım eğer CPU %100 olup GPU tam olmazsa darboğaz var demektir. Grafikleri yükselttiğinizde FPS farkı oldu mu?

Hocam sanki High-Ultra'da lowa göre biraz daha iyiydi sanırım FPS.
Attığım videodaki adamın sistemi mi daha iyi benim sistemim mi yoksa arkadaşımın mı sıralamasını yapar mısınız hocam 1 2 3 diye @FarukS @rTX3090TIgaming X

Edit: 2 kere yazmışım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı