Ryzen 3 3100 ve GTX 1660S sistem RDR 2 performansı düşük

Bilgisayara geçince yapacağım.
Oyun içerisindeki MSI Afterburner değerlerini paylaş. Sistem özelliklerini de tam bir şekilde yaz.
Arkadaşlar sistemim:
Palit GTX 1660S.
Ryzen3 3100.
Crucial 3000MHz 2×8 RAM.
Anakart BIOSTAR B450MH.
SSD Crucial 480GB
PSU GameGaraj 650Watt PSU.

Bende de r7 2700 8 core / rx5500 xt 8 gb / 16 gb ram mevcut pc hocasının videosundan aldım lakin o fps değerlerine ben de çıkamıyorum garip bir biçimde.

Ben Hardware Unboxed kanalının ayarlarını kullanıyorum Ryzen 1500X - 5500 XT 8 GB ve 16 GB RAM ile. Videonun başında tüm ayarlar var aynısını yapabilirsin. Çok nadiren 60 FPS altına düşüyor oyun içerisinde (videoda kayıttan sebep 5 FPS civarı düşük). Senin işlemcin de daha güçlü. PC hocası hangi ayarları kullanmış bilmiyorum ama RDR2'de bu ayarlarla hem güzel grafikler hem de ideal FPS değerleri alırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben hardware unboxed kanalının ayarlarını kullanıyorum Ryzen 1500X - 5500 XT 8 GB ve 16 GB RAM ile. Videonun başında tüm ayarlar var aynısını yapabilirsin. Çok nadiren 60 FPS altına düşüyor oyun içerisinde (videoda kayıttan sebep 5 FPS civarı düşük). Senin işlemcin de daha güçlü. PC hocası hangi ayarları kullanmış bilmiyorum ama RDR2'de bu ayarlarla hem güzel grafikler hem de ideal FPS değerleri alırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum bu ayarları yaptığımda bu videodaki gibi görüntü elde edemiyorum neden sence?
bende de r7 2700 8 core / rx5500 xt 8 gb / 16 gb ram mevcut pc hocasının videosundan aldım lakin o fps değerlerine ben de çıkamıyorum garip bi biçimde
Selam sorununuza çözüm buldunuz mu?

Son düzenleme:
Birde böylesi oyunlarda genelde değerler videodakini nedense tutmuyor aynı sisteme sahip olan bir arkadaşa danışın bence.

Bir de böylesi oyunlarda genelde değerler videodakini nedense tutmuyor aynı sisteme sahip olan bir arkadaşa danışın bence.

Anlamadığım şey şu ben ayarları yükseltince grafikler sanki hiç değişmiyor ama FPS düşüyor videolardaki grafiklere bakıyorum renkler capcanlı her şey çok iyi ben oynarken bulanık titriyor. Monitörden olabilir mi deceğim ama monitörüm de 1080P çok iyi değil ama çözünürlük yerinde sonuçta.

Anlamadığım şey şu ben ayarları yükseltince grafikler sanki hiç değişmiyor ama FPS düşüyor videolardaki grafiklere bakıyorum renkler capcanlı her şey çok iyi ben oynarken bulanık titriyor. Monitörden olabilir mi deceğim ama monitörüm de 1080P çok iyi değil ama çözünürlük yerinde sonuçta.
Monitör panelinizde önemli, monitör paneliniz nedir acaba?

Açtım hala aynı.
XMP'yi açtıktan sonra kaydettin mi? XMP'yi açtıktan sonra "Save and Exit" yapmalısın, BIOS'unda bunun için altta, kenarda yazar hangi tuşla yapıldığı. Genelde F10'dur. Yaptıktan sonra da BIOS'tan kontrol et tekrar. Ayrıca XMP profilleri de var, o profilin 3000MHz olan profil olmasına dikkat et.

MSI Afterburner değerlerini paylaşmamışsın, onları paylaş. Ayrıca oyunda hangi ayarları kullandığını da belirt detaylıca.

Geri
Yukarı