Ryzen 3 3200G overclock tavsiyesi

Bilgisayarı yeniden başlatın ve Delete tuşuna ardı ardına basın muhtemelen BIOS açılır. İşlemci frekansını 3.8 yapın. Voltajı 1.3 olarak ayarlayın. XMP açın. iGPU frekansını 1600 MHZ ayarların. Oyunlarda 1.5 kata yakın performans artışı elde edersiniz.
BIOS'a girdimm frekans ayarlarına girdim GPU CPU herşey autodaydı voltaj galiba 1.360-70 gibi gösteriyodu CPU için ve Auto'da olan şeylere-neredeyse herşey-tıklamama rağmen bir değişiklik yapamadım. XMP için de profil 1 seçtim fakat ne olduğunu bilmiyorum. Kaydedip çıktım.

Dostum BIOS açmayla alakalı bilgin yoksa OC işine pek girmeni tavsiye etmem direkt belirtilen değerlere çekersen mavi ekran hatası alırsın bilgisayarını acamazsın BIOS pilini çıkarıp bekleyip tekrar ayar yapman gerekir falan falan öncelikle biraz araştır. Öncelikle RAM frekansını arttırmanı tavsiye ederim APU işlemcilerde MHz bayağı önem tasıyor diye biliyorum. Sonrasında işlemci OC işine girebilirsin diye düşünüyorum ama Ryzen 3 3200G1080P de Ultra'da cok bişry bekleme.

Dostum BIOS açmayla alakalı bilgin yoksa OC işine pek girmeni tavsiye etmem direkt belirtilen değerlere çekersen mavi ekran hatası alırsın bilgisayarını acamazsın BIOS pilini çıkarıp bekleyip tekrar ayar yapman gerekir falan falan öncelikle biraz araştır. Öncelikle RAM frekansını arttırmanı tavsiye ederim APU işlemcilerde MHz bayağı önem tasıyor diye biliyorum. Sonrasında işlemci OC işine girebilirsin diye düşünüyorum ama Ryzen 3 3200G1080P de Ultra'da cok bişry bekleme.
Kardeşim oynadığım oyunlar 2012 ya da 2007 oyunları CS:GO felan yani GT630 da bu oyunlarda orta grafiklerde çok rahat götürüyordu peki bu oyunlarda 1080P ultra'da birşey beklemeyeyim mi, ben gidip GT630'a geri mi döneyim aralarında gram fark yoksa.

İşini görmez değil işini görür ama harici ekran kartı gibi bekleme. Ayrıca R3 Vega 8 kullanıyor o yüzden APU sistemde oyun oynanacaksa bence R5 APU alınmalı diye düşünüyorum. R3genel olarak notmal veya düşük ayarlrda oynanabilir.

İşini görmez değil işini görür ama harici ekran kartı gibi bekleme. Ayrıca R3 Vega 8 kullanıyor o yüzden APU sistemde oyun oynanacaksa bence R5 APU alınmalı diye düşünüyorum. R3genel olarak notmal veya düşük ayarlrda oynanabilir.
İyi ama bunu bilerek zaten eski oyunları kurdum rahat kaldırsın diye, yeni olan hiçbir oyun yüklemedim sence normal mi ultrada kasması? 2007 oyununda? peki ya CS:GO en düşükte 27-33FPS vermesi?
Chipset sürücüsünü ve ekran kartı sürücüsünü kurdunuz mu?
Chipset sürücüsü: https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/x570
Chipset sürücüsünü yükledim.

Ayrıca frekansları eski haline getirmek için BIOS a girin. Save and exit kısmından "Load optimized defaults" kısmına tıklayın. Ardından tekrar sadece XMP yi aktif ederek buraya gelin ve Windows üzerinden overclock u yapalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı