Ryzen 3 3200G sistem açılmıyor

bk67istaken

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler.

ASUS Prime A320M-K
Ryzen 3 3200G.

Sorun: Sistemde görüntü alamıyorum.

En son: 3 aydır sistemi kullanmaktayım, oyun oynarken PC kilitlendi Power tuşuna basılı tutarak kapattım. Tekrar açtığımda görüntü yoktu.

Ek bilgiler:
- Farklı RAM ile test edildi. RAM'lar çalışıyor.
- Bulunduğum bölgede sık sık elektrik kesintisi oluyor.
- 3 farklı PSU ile denendi.
- BIOS pili çıkarıp elektrik boşaltıldı.
- Clear CMOS jumper uygulandı.
- Uzay montaj denendi.
- Anakart saç kurutma makinesinin soğuk moduyla temizlendi.
- İşlemci 2.el, anakart sıfır.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler.

ASUS Prime A320M-K
Ryzen 3 3200G.

Sorun: Sistemde görüntü alamıyorum.

En son: 3 aydır sistemi kullanmaktayım, oyun oynarken PC kilitlendi Power tuşuna basılı tutarak kapattım. Tekrar açtığımda görüntü yoktu.

Ek bilgiler:
- Farklı RAM ile test edildi. RAM'lar çalışıyor.
- Bulunduğum bölgede sık sık elektrik kesintisi oluyor.
- 3 farklı PSU ile denendi.
- BIOS pili çıkarıp elektrik boşaltıldı.
- Clear CMOS jumper uygulandı.
- Uzay montaj denendi.
- Anakart saç kurutma makinesinin soğuk moduyla temizlendi.
- İşlemci 2.el, anakart sıfır.

Güvenli mod ile başlatıp, manuel olarak ekran kartı sürücünüzü kaldırır mısınız? Devamında normal bir şekilde açıp, güncel sürücüyü yüklemeyi deneyin.

Güvenli mod ile başlatıp, manuel olarak ekran kartı sürücünüzü kaldırır mısınız? Devamında normal bir şekilde açıp, güncel sürücüyü yüklemeyi deneyin.

Merhaba dostum vakit ayırdığın için sağ ol fakat nasıl BIOS ekranı bile gelmezken güvenli moda girebilirim?

Düzenleme:
- Eski çalışan sistemden söktüğüm NVIDIA 9800GT ekran kartı ile de denedim konu açarken yazmayı unuttum.

Açılmıyorsa x sebepten dolayı diyemeyiz. Ezbere cevap vermiyoruz. Çoğu parçayı kontrol etmşisiniz. O dediğin 2 parçayı'da kontrol edin. Bir bilgisayarcıya gidip, makul bir ücret karşılığı o 2 parçayı test ettirip, harngisi arızalıysa ona göre yenisi alabilirsin.

Açılmıyorsa X sebepten dolayı diyemeyiz. Ezbere cevap vermiyoruz. Çoğu parçayı kontrol etmşisiniz. O dediğin 2 parçayı'da kontrol edin. Bir bilgisayarcıya gidip, makul bir ücret karşılığı o 2 parçayı test ettirip, harngisi arızalıysa ona göre yenisi alabilirsin.

Coğrafya kaderdir hocam buradaki bilgisayarcılar henüz DDR3'e yeni yeni geçmiş adamlarda buzzer bile yok RAM'ı arkadaşta test ettim işlemciyi edemedim çünkü anakartı AM4 değil.

Açılmıyorsa x sebepten dolayı diyemeyiz. Ezbere cevap vermiyoruz. Çoğu parçayı kontrol etmşisiniz. O dediğin 2 parçayı'da kontrol edin. Bir bilgisayarcıya gidip, makul bir ücret karşılığı o 2 parçayı test ettirip, harngisi arızalıysa ona göre yenisi alabilirsin.
Hocam ikisininde aynı anda bozulma ihtimali var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı