Ryzen 3 3200G sistem donma sorunu

furkanyilmaz27

Hectopat
Öncelikle merhaba birkaç gün önce bir arkadaşım yardımı ile bana bir sistem topladık her şey çok iyi gidiyordu bugün PES 19'u kurarken kurulumun yarısında PC birden dondu 2-3 dakıka bekleyip kendine gelmesini bekledim ve donma devam edince PC'yi Power'den kapattım açtım tekrar yüklenen pes dosyalarını sildim ve tekrar kurmayı denedim ve tekrar aynı problem oldu 3. kez kurmayı denedim yarım saat kadar bekledim kendine gelecek mi diye donma devam ediyordu yeniden başlattım ve PES 19'dan ümidimi kestim 2-3 saat aradan sonra PUBG Lite oynarken birden PC'de tekrar donma oldu ve bu sefer bir şeylerin ters gittiğini anladım ve sizden yardım istiyorum bu overclock gibi işlemlerden anlamıyorum teşekkürler.

Anakart: MSI B450M'a Pro Max.
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G.
RAM: 16 gm Neo Forza.
SSD: 256 GB hıkvısıon E200.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba birkaç gün önce bir arkadaşım yardımı ile bana bir sistem topladık her şey çok iyi gidiyordu bugün PES 19'u kurarken kurulumun yarısında PC birden dondu 2-3 dakıka bekleyip kendine gelmesini bekledim ve donma devam edince PC'yi Power'den kapattım açtım tekrar yüklenen pes dosyalarını sildim ve tekrar kurmayı denedim ve tekrar aynı problem oldu 3. kez kurmayı denedim yarım saat kadar bekledim kendine gelecek mi diye donma devam ediyordu yeniden başlattım ve PES 19'dan ümidimi kestim 2-3 saat aradan sonra PUBG Lite oynarken birden PC'de tekrar donma oldu ve bu sefer bir şeylerin ters gittiğini anladım ve sizden yardım istiyorum bu overclock gibi işlemlerden anlamıyorum teşekkürler.

Anakart: MSI B450M'a Pro Max.
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G.
RAM: 16 gm Neo Forza.
SSD: 256 GB hıkvısıon E200.
Görüntüde gitme oluyor mu donmalardan sonra?

hayır görüntüde gitme olmuyor
Memtest86 testi yapınız ve sonuçu bizimle paylaşınız. SSD için ise CrystalDiskMark ve Info programları ile de hızlarını, sağlığını kontrol ediniz.
Sürücüler güncel mi? Neden olduğunu fazla bilmiyorum.
sürücüler güncel evet
Memtest86 testi yapınız ve sonuçu bizimle paylaşınız. SSD için ise CrystalDiskMark ve Info programları ile de hızlarını, sağlığını kontrol ediniz.
mamtes86 testini 3 saate yakın yaptı hiç bir sıkıntı bulunmadı crystaldiskmark ve info ise ekran görüntüsünü yüklüyorum

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    98,5 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı