Ryzen 3 3200G sistem ilk çalıştırmada ekrana görüntü gelmiyor

Amazon42

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H
Cruical Ballistix 2x8 16 GB RGB RAM
Samsung Odyssey G3 24" 144hz 1ms Monitör
Asus Rog Strix RTX 3060 12 GB Ekran Kartı.
Meslek
Çiftçi
RAM
Corsair 16GB DDR4 3000MHz CL16 RAM
SSD veya HDD modeli
Sandisk 480GB SSD plus
Ekran kartı
Dahili ekran kartı. Radeon Vega 8 graphics
Anakart
Gigabayt b450m s2h
İşlemci
Ryzen 3 3200G
Bilgisayarı ilk açtığımda ekrana görüntü gelmiyor ama reset tuşuna basıp tekrar çalıştırdığımda görüntü geliyor neden olabilir bu? Ama kasa çalışıyor fanlar LED'ler vb çalışıyor ekrana görüntü gelmiyorken.

Aha RAM'im bu şu anda kullandığım. Değerlere bakabilirsin. CL 15 normalde ama orada neden 15 yazıyor çözemedim. Şu anda bilgisayarı kapadım zaten uzaktayım uğraşamayacağım kusura bakmayın. 3600MHz Samsung var. Benim kullandığım öyle. i5 11400Fli sistemimde ama o şu anda kurulu olmadığı için gösteremiyorum maalesef.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-10-16-02-30-573_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    Screenshot_2022-01-10-16-02-30-573_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    40,5 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_2022-01-10-16-02-20-516_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    Screenshot_2022-01-10-16-02-20-516_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    31,9 KB · Görüntüleme: 21
Aha RAM'im bu şu anda kullandığım. Değerlere bakabilirsin. CL 15 normalde ama orada neden 15 yazıyor çözemedim. Şu anda bilgisayarı kapadım zaten uzaktayım uğraşamayacağım kusura bakmayın. 3600MHz Samsung var. Benim kullandığım öyle. i5 11400Fli sistemimde ama o şu anda kurulu olmadığı için gösteremiyorum maalesef.
Samsung yok Hynix var koskocaman SK Hynix yazıyor, daha neye sahip olduğunuzu bilmiyorsunuz bir de uğraşamam triplerine giriyorsunuz

Son düzenleme:
Samung yok Hynix var koskocaman SK Hynix yazıyor, daha neye sahip olduğunuzu bilmiyorsunuz bir de uğraşamam triplerine giriyorsunuz ezberci.

İşte pardon Micron diye hatırlıyorum hep özür dilerim. Ama 3600MHz olan belleğim Micron değil Samsung onu biliyorum.
Fotoğrafını bulabilsem gösterecek Samsung olduğunu ama şu anda yok maalesef.

İşte pardon Micron diye hatırlıyorum hep özür dilerim. Ama 3600MHz olan belleğim Micron değil Samsung onu biliyorum.
Ya hocam amaç öğrenmek diye düşünüp durumu sakince anlatacağım. 2400 MHZ CL 16 belleğe Corsair Hynix CJR koymuş sizde de Hynix CJR var ve bu iyi bir çip 3600 MHz CL 16 olur zaten. Ama yeni üretilen 3000 Mhz ve 3200 MHz CL 16 kitlerine Corsair dandirik bir çip koyuyor Samsung C Die adında, Samung olduğuna aldanmayın C die en kötü çiplerden birisi. Bu işin uzun zamandır içindeyim dediğim şeyden eminim. 3600 CL 16 olmazlar bu yüzden sırf XMP ile 3000 MHz olabiliyor diye sizinkinden daha iyi zannetmemeniz lazım çünkü Ram'in XMP değeri gerçek potansiyeline dair bir şey coğu zaman göstermez.

Ya hocam amaç öğrenmek diye düşünüp durumu sakince anlatacağım. 2400 MHz CL 16 belleğe Corsair Hynix cjr koymuş sizde de Hynix cjr var ve bu iyi bir çip 3600 MHz CL 16 olur zaten. Ama yeni üretilen 3000 MHz ve 3200 MHz CL 16 kitlerine Corsair dandik bir çip koyuyor Samsung C die adında, samung olduğuna aldanmayın C die en kötü çiplerden birisi. Bu işin uzun zamandır içindeyim dediğim şeyden eminim.

Eyvallah dediğiniz doğrudur. O zaman ben ya Micron diye benim o dediğimi hatırlıyorum (ki BIOS üzerinde Samsung bellek var diye haykırıyordu resmen) ama diyelim ki Samsung bellek var. Ben bunu ne kadar MHz'ye kadar OC yapabilirim. Die sürümünü hiç hatırlamıyorum ama a die veya b die diyelim kaç MHz OC yapılır. 16 GB tek modül.

Eyvallah dediğiniz doğrudur. O zaman ben ya Micron diye benim o dediğimi hatırlıyorum (ki BIOS üzerinde Samsung bellek var diye haykırıyordu resmen) ama diyelim ki Samsung bellek var. Ben bunu ne kadar MHz'ye kadar OC yapabilirim. Diye sürümünü hiç hatırlamıyorum ama a die veya b die diyelim kaç MHz OC yapılır. 16 GB tek modül.
Samsung A die diye bir şey yok, Samsung B die ise gerçekten iyi bir B die ise (her B die aynı değil) işlemcinizin ne olduğuna bağlı olarak kaç Mhz'ye çıkabileceği değişir intel bir işlemci ise en az 4200 Mhz olur, AMD 3000 serisi ise en fazla 3733 olur, AMD 5000 serisi ise 3866 falan olur en fazla.

Hala burnunun dikine gidiyorsun, bir kere dur ve dinle ZEN mimari rekorlarına 3600MHz ile adını yazdıran Micron E-Die çipli belleklerle bile tRCDRD 16 yapan yok unut bunu Rev.E ile bile yapılmıyor ne olursa olsun.

Ayrıca attığın ekran görüntüsünde neden 15 yazmıyor anlatayım, düzgünce scale edemediğin için ve Gear Down Mode açık olduğunda sistemin boot etmesi için CL 15 yerine CL 16 çalıştırmış eğer GDM kapatırsan onu da boot edemeyecektin.
RAM OC tarafında bilgi edinmeye çalışmıssın ama yetersiz, ilk olarak verilerini CPU-Z'den kontrol etmemekle bu işe adım atabilirsin. Zen mimarin varsa Zentimings, intel işlemcili bir mimarin varsa Asrock Timing Configurator kullan.

Samsung'a die diye bir şey yok, Samsung b die ise gerçekten iyi bir b die ise (her b die aynı değil) işlemcinizin ne olduğuna bağlı olarak kaç MHz'ye çıkabileceği değişir Intel bir işlemci ise en az 4200 MHz olur, AMD 3000 serisi ise en fazla 3733 olur, AMD 5000 serisi ise 3866 falan olur en fazla.

Anakart engeline takılıyorum şu anda. H510 var. Eğer iyi bir değer olsaydı o zaman başka sisteme geçirirdim.

Samsung A die diye bir şey yok, Samsung B die ise gerçekten iyi bir B die ise (her B die aynı değil) işlemcinizin ne olduğuna bağlı olarak kaç Mhz'ye çıkabileceği değişir intel bir işlemci ise en az 4200 Mhz olur, AMD 3000 serisi ise en fazla 3733 olur, AMD 5000 serisi ise 3866 falan olur en fazla.
Samsung B değildir hiç sanmıyorum cafran, Thaiphoon Samsung C'ye B Die diyor biliyorsun. Belleklerin arkasındaki versiyon kodunu paylaşsın.

Geri
Yukarı