Ryzen 3 3200G Ve RX 570 Darboğaz Sorunu

AMD Ryzen 3 3200G 3.6GHz.
AMD Radeon RX570 series.
8 GB RAM.
Gigabyte A320M S2H.
Bilgisayarım darboğaz yapıyor işemiciyi daha çok kullanıyor, ekran kartını neredeyse hiç denecek kadar az kullanıyor.
Alalı 2 ay oldu aldığımdan beri böyle düşük değerler alıyorum 120 FPS CS:GO.

kıyasladım zaten onlar 200 fps alıyor maksimum ayalarda
Şimdi hızlıca bir baktım da Vega 8 ile 150fps alınan bir videoya rastladım. O ekran kartıyla bile bu değere ulaşıyorlarsa demektir ki darboğaz gibi bir durum söz konusu değil. Başka bir sıkıntı olabilir.

Şimdi hızlıca bir baktım da Vega 8 ile 150fps alınan bir videoya rastladım. O ekran kartıyla bile bu değere ulaşıyorlarsa demektir ki darboğaz gibi bir durum söz konusu değil. Başka bir sıkıntı olabilir.
bios update varmış eski sürümü kurmuşlar yarın update yapıcam b irde ram frekansı düşükmüş onu arttırdım
başka neylere bakabilirim ? hem hdd hem ssd var
ekran çözünürlüğünü oyun ile aynı yaptığım zaman fps artışı oldu 50 fps arttı

Son düzenleme:
bios update varmış eski sürümü kurmuşlar yarın update yapıcam b irde ram frekansı düşükmüş onu arttırdım
başka neylere bakabilirim ? hem hdd hem ssd var
ekran çözünürlüğünü oyun ile aynı yaptığım zaman fps artışı oldu 50 fps arttı
Bios sürümü güncel ve XMP açıktır diye varsaymıştım ama değilmiş sanırım :) Dediklerinizden sonra yeterli FPS'i almanız gerekiyor aslında. Çözünürlük konusunda ise oyun tarzınıza bağlı olarak ayarlayabilirsiniz.

AMD Ryzen 3 3200G 3.6GHz.
AMD Radeon RX570 series.
8 GB RAM.
Gigabyte A320M S2H.
Bilgisayarım darboğaz yapıyor işemiciyi daha çok kullanıyor, ekran kartını neredeyse hiç denecek kadar az kullanıyor.
Alalı 2 ay oldu aldığımdan beri böyle düşük değerler alıyorum 120 FPS CS:GO.
Single Channel ise darboğaz olması normaldir.Ryzen işlemcileri Single Channel'de yarı performans kadar çalışıyor,en yakın zamanda 8gb ram daha takıp Dual Channel yap sorunun düzelecektir.

Geri
Yukarı