Başarılı Kurulum Ryzen 3 3200G ve Vega 8 | Big Sur

Başarılı bir şekilde kurdum ama bu sistemin desteklemediği özelliklerden dolayı, tam potansiyelinde çalışmıyor.
LWScreenShot 2021-01-31 at 14.13.55.png

Ekran Resmi 2021-01-31 14.15.03.png

Ekran Resmi 2021-01-31 14.14.34.png

Ekran Resmi 2021-01-31 14.14.16.png

Belki ileride bir ekran kartı ve ses kartı alırsam, ben de sizler gibi Siri ile bir şeyler yaşayabilirim.
Çok sevdim gerçekten de farklı bir his verdi. Uzun uzun kullandım.
Önceden kısıtlı bir şekilde kullanmıştım OS X. Bugün doya doya kullandım.
İleride bu deneyimi daha da çok yaşamak istiyorum.

Unuttum gerçekten de.
Ryzen APU işlemcisi olup da kurmak isteyen arkadaşlar, (@tirabzonun_kaymagi) için EFI klasörünü upload ettim.
EFI klasörünü ilgili sürücüden silin ve sonra;
Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer arşiv dosyasından EFI klasörünü çıkarın. İlgili sürücüye yapıştırın ve BIOS menüsünden Boot edin.

Teşekkürler @tristessehivernale ve başka bir forumdaki Kido adlı kullanıcı.

Son düzenleme:
Yani şimdi Mac Os görevi mi görüyor? Ya da .exe dosyaları çalışıyor mu?
Merak ettim güzel duruyor çünkü. :D
Uyumlu donanımlar ile, Mac bilgisayar gibi kullanırsın.
Kendine özgü dosya biçimleri var. Doğrudan .exe çalıştırmıyor.
İşte buna başarılı kurulum derim!

Bu arada Shiden burada da hesabın varmış. XD
Teşekkürler.
Buradaki ilk kullanıcı adım Shiden'di, değiştirdim. SDN Forum'da ise Uranos adı alınmış. Ben de Shiden seçtim :).

Cihaz kimliğini ayarladın mı? Geçen gün ben de Big Sur kurulumu yaptım ama iMessage ve FaceTime'da giriş yaptıktan sonra geri atıyor.

Bir Apple hesabım vardı ama eski iPhone'numun kilit ekranı şifresini istiyordu. Aklımda değildi. Yeni oluşturdun. App Store sorunsuz çalıştı diğerlerini denedim.

Benim dediğimi kast ettiniz değil mi?

Evet, App Store'da sorun yaşamadım ben de ama dediğim gibi iMessage ve FaceTime'da sorun oluyor. Osxinfo'da da birkaç kişi yaşamış aynı sorunu, sabah unutmazsam Apple'ı arayacağım bu iş için, çözerse onlar çözer.
Güncelleme yapıp denedin mi hiç? Ben kullanmadım o özellikleri ama 3.26 GB'lik bir güncelleme yaptı direkt.
Ben çok denemeyi isterdim ama şu an kaldırdım. Çünkü şu anlık bir ihtiyacım yok.

Hayırlı olsun, ben de geçen günlerde Mojave kurdum, Mac olayı bir başka. WiFi falan tanıtabilirsem konu açacağım bunun gibi. :)

Bir şey sormak istiyorum, sizce Catalina'nın tasarımı mı yoksa Big Sur'un tasarımı mı? :)

Hayırlı olsun, ben de geçen günlerde Mojave kurdum, Mac olayı bir başka. WiFi falan tanıtabilirsem konu açacağım bunun gibi. :)

Bir şey sormak istiyorum, sizce Catalina'nın tasarımı mı yoksa Big Sur'un tasarımı mı? :)
Big Sur tema olarak güzel hissettiriyor ama Catalina'nın uygulama simgeleri daha güzel.
Youtube'dan karşılaştırdığım için böyle bir cevap veriyorum. Bana göre yani.

Aslında en sorulacak adamlardan biri benim. Çünkü Big Sur'u, "Big Sure" diye biliyordum aylardır :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı