Çözüldü Ryzen 3 3200U ekran kartı sürücülerini güncelleyince Windows 10'a ekran kartı güncellemesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Luser 2

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartımı kendimi sitesinden ve aygıt yöneticisin'den güncellediğimde Windows'ta böyle bir güncelleme geliyor ve bütün driverler eski bir sürüme güncelleniyor. Mesela görev yöneticisin'den ekran kartını güncellediğim zaman başka driver yüklüyor sonra Windows Update'ye ekran kartı güncellemesi geliyor, bunun sorunu nedir? Bununla tam 7 aydır savaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20.png
    Screenshot_20.png
    56,7 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Microsoft veritabanındaki sürüm numarası daha güncel ise bu normal. Bazen acil olarak yaşanan sorunları fixlemek için microsoft üreticilerden acil yama istiyor. Bu versiyona özel olabilir, yukarıdaki arkadaşların dediği gibi windows'un sürücülerine itimat edin derim ben.
Performans açısından kötü bir seçim. Windows genellikle eski sürücüleri kuruyor, ve hatalar sorunlar oluşabiliyor. Her yeni sürüm daha iyi performans ve konfor demektir. @Luser 2 windows güncellemelerini durdurabilirsiniz. Attığım linkteki reg dosyasını açın. Ve sonuçları gözlemleyin. Sorununuzu çözdüysem beni işaretlemeyi unutmayın. Asla_Bildirme_Ve_Otomatik_Güncelleştirmeyi_Kapat_Windows10
Hocam Vega 3 Apu grafik işlemcisi için herhangi bir driver'a gerek duyulmuyor. Windows güncellemesini yapıp ellemeyin bence.

Bi deneyeyim. Çünkü ben de yeni laptop aldım ofis için. Kafama esti bi driver kurmaya çalıştım. Kendi kurduğum olmadı. Software kuruluyken İşlemci ve Ekran kartı adı sorunsuz gözüküyor ama hiçbir ayarı ile oynanmıyor sadece isimlerini görüyordum.
Kendi bilgisayarımda da bu yazılımı kullanıyorum. Bence iyi performans veriyor.

Microsoft veritabanındaki sürüm numarası daha güncel ise bu normal. Bazen acil olarak yaşanan sorunları fixlemek için microsoft üreticilerden acil yama istiyor. Bu versiyona özel olabilir, yukarıdaki arkadaşların dediği gibi windows'un sürücülerine itimat edin derim ben.

Performans açısından kötü bir seçim. Windows genellikle eski sürücüleri kuruyor, ve hatalar sorunlar oluşabiliyor. Her yeni sürüm daha iyi performans ve konfor demektir. @Luser 2 windows güncellemelerini durdurabilirsiniz. Attığım linkteki reg dosyasını açın. Ve sonuçları gözlemleyin. Sorununuzu çözdüysem beni işaretlemeyi unutmayın. Asla_Bildirme_Ve_Otomatik_Güncelleştirmeyi_Kapat_Windows10

Çözüm
Dediğim gibi, Aygıt yöneticisi -> Bağdaştırıcısı özelliklerinden yada DirectX Diagnostic aracılığı ile sürücü numara karşılaştırması yapması gerek kullanıcı. Windows sağladı diye güncel olmama ihtimalini değerlendirmek de hatalı, ben testlerimde Windows'un sağladığı sürücülerden de performans aldığım sürüm numaraları oldu eski bir Ryzen 3 3200G kullanıcısı olarak. Bu dinamik birşey sonuçta güncel sürücü update alan her donanımda değişkenlik gösterebilir. APU'lu sistem kullananlar bu konularda daha hassas suyunun suyunu hesaplama konusunda. Kıt kaynakların maksimizasyonunu öğretiyor kullanıcıya bu sistemler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı