Çözüldü Ryzen 3 3300X uzun vadede üzer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Sipariş ettim ancak halen içim tam olarak rahat değil. 1100 liraya pahalı mı? Oyunlarda 3600'ü geçiyor. Testleri de izledim ama halen tam rahat değilim. Sizce iyi bir tercih mi? B450 Aorus Elite ile OC yapacağım. Soğutucuyu da yakında değiştiririm. Sizce 2 yıl kullanımda üzer mi?

Çözüm
Şahsen 3. nesilin en başarılı oyun işlemcilerinden biri olacak gibi duruyor, özellikle OC ile gaming benchmarklarında R5 3600 ile sık kıyaslanan i7 7700K modelini bile yakalayan hatta yer yer fark atan canavar gibi bir işlemci. Aklınız thread sayısına takıldıysa özellikle oyun için konuşmak gerekirse en azından 4-5 sene rahat rahat yeterli gelir, zaten daha hala 8 threade ihtiyaç duyan adam akıllı oyun yok piyasada, önceki konularda da hatırladığım kadarıyla render/edit/flow simulation/3D design gibi modülleri destekleyen workstation odaklı uygulama ve yazılımları da sıklıkla kullanmayacağınız belirttiğinizi göz önünde bulundurarak, 3300X'in uzun bir süre fazlasıyla tatmin edeceğini düşünüyorum. Ayrıca OC da yapacağınızı belirtmiştiniz, yanına bir de 2060 gibi bir kart olsaydı bal ve kaymağın buluşma noktası olurdu herhalde 🙂. Yeni sisteminiz tekrardan hayırlı olsun diyorum @UBerk.
Vatan'dan aldığımı göz önünde bulundurursak 3600 işlemci 1600TL. Ben ise 1100 liraya aldım. 400-500 liralık fark ödemek mantıklı gelmedi.
2 yıl uzun vade mı hocam siz de? :) Üzmez.
Hayırlı olsun bu arada.
Çok memnun kalırsam AM5 falan almam direkt 1660 Super takıp kullanırım. Yarın göreceğiz bakalım. Teşekkürler bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı