Ryzen 3500X ve 1660 Super sistemde Fortnite'ta FPS düşüyor

arda hocat

Decapat
Sistemim Fortnite'ı destansı ayarlarda açamıyor bile, 20 FPS'ye kadar drop yiyor.
Ama başka oyunlarda hiçbir sorun yok. SSD testim normal, FurMark testim de gayet iyi. Fortnite'de niye böyle anlamadim. RTX 2060 alan arkadaşımda yok. Zaten 2060 ile 1660 Super arası en fazla 15 FPS oynar en fazla.
Yeni bir hesap açtım Fortnite için. Onda da FPS düşmesi var. 40'a düşüyor o hesapta da ve benim kendi hesabımda objeler çok geç yükleniyor ama o hesapta hemen yükleniyor ama FPS düşüşü sıkıntısı devam ediyor ama asıl hesabımda olan kadar değil. Delireceğim arkadaşlar, 1 haftadır böyle. Yok mu bir çözümü?

Sistemim Fortnite'ı destansı ayarlarda açamıyor bile, 20 FPS'ye kadar drop yiyor.
Ama başka oyunlarda hiçbir sorun yok. SSD testim normal, FurMark testim de gayet iyi. Fortnite'de niye böyle anlamadim. RTX 2060 alan arkadaşımda yok. Zaten 2060 ile 1660 Super arası en fazla 15 FPS oynar en fazla.
Yeni bir hesap açtım Fortnite için. Onda da FPS düşmesi var. 40'a düşüyor o hesapta da ve benim kendi hesabımda objeler çok geç yükleniyor ama o hesapta hemen yükleniyor ama FPS düşüşü sıkıntısı devam ediyor ama asıl hesabımda olan kadar değil. Delireceğim arkadaşlar, 1 haftadır böyle. Yok mu bir çözümü?

RAM'iniz 8 GB mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Fortnite optimizasyon olarak bitik durumda devamlı ekliyorlarda ekliyorlar oynanmaz hal aldı benim içinde 144 sabit oynarken yeni sezonda 110'a düşmeye başladı.

Bende durum inanılmaz kötü, destansı ayarlarda açmıyor bilem Dediğim gibi arkadaşımda bu sorunun olmayıpbda özellikle bende olması beni aşırı tilt etti. Sizce beklemeli miyim veya ne yapmalıyım? Bir çözümü yok mudur veya endişe edilecek bir şey var mı?

Oyunun optimizasyonu son sezon baya kötüleşti. Eskiden 120 130 FPS alıyordum destansıda. Shaderları kapatınca 5 10 FPS artıyordu. Şuan 60 70 civarı alıyorum destansıda shader kapatınca 130 140 FPS alıyorum. Shaderları kapatmayı deneyin shader optimizasyonu kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı