Ryzen 5 3500X ve GTX 1660 Super sistem düşük FPS

FAZERFAZ

Decapat
Geçtiğimiz haftalar da bir sistem toplamıştım.
AMD Ryzen 5 3500X.
Gigabyte 16660SUPER çift fan.
G.Skill 8 GB 3200MHz RAM.
Gigabyte B450M S2H.
Corsair Spec Delta RGB.

CS:GO'da 4:3 600FPS'e kadar görebiliyordum lakin bugün tekrar FPS kontrolü yapmak istediğim de ise ne yaparsam yapayım FPS 400Ü geçmedi hatta 400Ü bile zor gördü. (Bunların hepsini de FPS_MAX 0) Valorant'ta FPS kontrolü yaptığım da ise orada da 50FPS'den fazla kayıp vardı. Ama MSI Afterburner'da değerler de değişen bir şey yoktu. Belki BIOS güncellemem gerekiyordur dedim ve güncelledim gene değişen bir şey olmadı. Ekran kartı Driver'ları da güncel. Sizce bunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sizin durumunuzda aldığınız fazla FPS'in düşmesi problemi var sanırım. CS:GO'da 150-200, Valorant'ta 50 FPS kadar düşmüş doğru mu? İsterseniz şu aşağıdaki konulardaki oyunlarla da bir deneyin derim, belki de işlemci ile ilgili DEĞİLDİR.

Atacağım konular direk düşük, yani oynanması zor FPS değerleri ile alakalı, sizin durum biraz daha farklı.

Özellikle 1660super arkadaşımızın konuları mevcut 3500X ile.

Eğer üstteki konularla alakası yoksa sizin durumunuzda ne yapılacağını bilemiyorum. Gözünüzden kaçan bir şey vardır mutlaka. 1660 Super yeni bir ekran kartı, bile bile yapacakları kötü bir şey yoktur. Bir iki nvidia denetim masası ayarı, oyun grafik ayarı, Windows'un arkaplan hizmetleri hatta birçok şey olabilir. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar mutlaka yardım edecektir.
teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı