Ryzen 3600 için 1000TL anakart önerisi

Hepinize çok teşekkür ederim önerileriniz için. Tek tek alıntılamak yerine böyle yazmak istiyorum: Elde Ryzen 3600 varken B550 anakartlara çıkmak biraz müsriflik geliyor bana şahsen. ASUS TUF modelini biraz araştırmak istiyorum, not aldım onu. ASRock ise hem fiyatı hem de forumdaki yorumlar neticesinde en çok kafama yatan kart oldu işin doğrusu. ASRock alıp yanına da kule tipi soğutucu çekme fikrim var. Bakacağız artık.

Attığım kart, ASRock'tan daha iyi lakin düşünmekte fayda var tabii.

mATX anakartlarda parçalar fazla yakın olduğu için ısınma daha fazla oluyor diye bir yorum okudum az önce forumda ama bilemiyorum.

Mantık olarak doğru olabilir. Bütün bileşenler sınırlı bir alanda birbirine yakın, güzel bir soğutma, hava akışı ile hiçbir sıkıntı olmaz.

Ryzen 3600'ün stok soğutucusu çok da iyi değilken Asrock B450 Pro4 ATX ve Arctic Freezer 34 Esports Duo ikilisi çok cazip geliyor açıkçası ancak daha 15 gün var. Hayırlısı diyelim.

Ryzen 3600'ün stok soğutucusu çok da iyi değilken Asrock B450 Pro4 ATX ve Arctic Freezer 34 Esports Duo ikilisi çok cazip geliyor açıkçası ancak daha 15 gün var. Hayırlısı diyelim.

Ben de Ryzen 3600 kullanıyorum stok fan ile ısı değerleri gayet iyi. Boşta 45-48 yükte (oyun) 60-65-70 gibi değerler görüyorum.

B550 alınacaksa minimum B550 VDH Wi-Fi alınmalı. Prime B550 sakın almayın. Benim önerim X570 GTA. BIOSTAR'ın orta seviye X570 kartı ama nedense 1200 TL.

Geri
Yukarı