Ryzen 3600 için 1000TL anakart önerisi

B450 Tomahawk Max'in hiçbir şekilde stoklara girmemesi nedeniyle yeni anakart arayışı içerisindeyim. Mümkünse hem Ryzen 3600 işlemcimi, hem de 3200 MHz RAM'lerimi tak-çalıştır yapabileceğim bir anakart önerisi istiyorum. 1000 TL'ye kadar çıkabilirim. Aklımda ASRock B450 PRO4 ATX modeli var ama RAM'leri çalıştırmak için overclock gerekiyor mu pek anlayamadım şahsen.

Krallar kralı.

15 gün içinde tomahawk max gelirse stoklara onu alırım, yoksa mortar veya asrock'tan birini tercih ederim. Kasamın ATX olması biraz daha asrock tarafına kaydırıyordu beni ama sizin dedikleriniz de yattı kafama. Bakacağız artık.

Neden?

Tamamen şahsi nedenlerden, forumun ekseriyeti MSI tavsiye ediyor kaliteli ürün diye. Ben ne aldıysam ya arızalı ya da sıkıntılı çıktı.

Hepinize çok teşekkür ederim önerileriniz için. Tek tek alıntılamak yerine böyle yazmak istiyorum: Elde Ryzen 3600 varken B550 anakartlara çıkmak biraz müsriflik geliyor bana şahsen. Asus Tuf modelini biraz araştırmak istiyorum, not aldım onu. Asrock ise hem fiyatı hem de forumdaki yorumlar neticesinde en çok kafama yatan kart oldu işin doğrusu. Asrock alıp yanına da kule tipi soğutucu çekme fikrim var. Bakacağız artık.

Hepinize çok teşekkür ederim önerileriniz için. Tek tek alıntılamak yerine böyle yazmak istiyorum: Elde Ryzen 3600 varken B550 anakartlara çıkmak biraz müsriflik geliyor bana şahsen. Asus Tuf modelini biraz araştırmak istiyorum, not aldım onu. Asrock ise hem fiyatı hem de forumdaki yorumlar neticesinde en çok kafama yatan kart oldu işin doğrusu. Asrock alıp yanına da kule tipi soğutucu çekme fikrim var. Bakacağız artık.

B550 ileriye dönük daha iyi bir seçim olur. Tabi bütçe uygunsa şimdiden hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı