Ryzen 3600 sistem anakart ve ekran kartı önerisi

Bahsettiğiniz anakart bütçemi aşıyor. MSI B450A PRO Max modeli 881 TL iş görmez mi acaba? RGB vesaire istemiyorum uzun ömürlü ve fonksiyonel olsun istiyorum bahsettiğiniz model ile arasındaki farka değiyor mu?
Vatan'da 878TL. Ben de o fiyata aldım. Takip edin stoğa girince alabilirsiniz. :)

A pro max, aorus elite'dan cok daha ust seviye vrmlere sahiptir. B450 üst seviye kart alınacaksa msi alin hocam. Dediğim gibi tomahawk max, a pro max ya da gaming carbon'u butcenize gore secebilirsiniz.

Vatan'da 878TL. Ben de o fiyata aldım. Takip edin stoğa girince alabilirsiniz. :)

Ben de az önce gördüm Vatan'daki fiyatını gerçekten çok iyi bir anakarta benziyor takibe aldım 😄
A Pro Max, Aorus Elite'dan cok daha ust seviye VRM'lere sahiptir. B450 üst seviye kart alınacaksa MSI alin hocam. Dediğim gibi Tomahawk Max, a Pro Max ya da Gaming Carbon'u butcenize gore secebilirsiniz.

VRM'lerin üst seviye olması sadece overclockta işe yarıyor değil mi?

Ben de az önce gördüm Vatan'daki fiyatını gerçekten çok iyi bir anakarta benziyor takibe aldım 😄

Hayır tabi ki. Genel anlamda sisteminizin daha stabil ve serin çalışmasını sağlar. Dediğim gibi o anakart da sizi üzmez belki ama aynı paraya çok daha iyisi varken neden daha kötüsünü alayım diye düşünürüm ben tabi ki seçim sizin.

msi ekran kartlarinda sogutma istiyorsaniz kesinlikle gaming x modelerini almanizi oneririm anakart da rgb fln takmiyorsaniz gigabyte hem ucuz hemde kalite olabilir ama msi anakartlar da iyidir

Hayır tabii ki. Genel anlamda sisteminizin daha stabil ve serin çalışmasını sağlar. Dediğim gibi o anakart da sizi üzmez belki ama aynı paraya çok daha iyisi varken neden daha kötüsünü alayım diye düşünürüm ben tabii ki seçim sizin.
[/QUOTE]Aorus ve MSI B450A Max arasında önemli derecede VRM farkı var mı hocam? Attığınız tablodan pek bir şey anlamadım da. Bana yabancı geldi biraz.
MSI ekran kartlarinda sogutma istiyorsaniz kesinlikle Gaming X modelerini almanizi oneririm anakart da RGB falan takmiyorsaniz Gigabyte hem ucuz hem de kalite olabilir ama MSI anakartlar da iyidir

Gerekirse modelden kısıp soğutması iyi bir kart mı seçmeliyim diyorsunuz yani?

Hocam şöyle anlatayım, gb olan düşük segment bir vrm yapısına sahipken msi olanlar orta-üst segment vrm yapısına sahip. Dediğim gibi b450 anakartlarda msi çok iyidir 1000 lira civarına çıkacaksanız kesinlikle msi almalısınız bence.

Hocam şöyle anlatayım, GB olan düşük segment bir VRM yapısına sahipken MSI olanlar orta-üst segment VRM yapısına sahip. Dediğim gibi B450 anakartlarda MSI çok iyidir 1000 lira civarına çıkacaksanız kesinlikle MSI almalısınız bence.

Anladım hocam teşekkür ederim MSI tercih edeceğim o zaman. Bahsettiğim B450A PRO Max modeli istediklerimi karşılıyor değil mi?

Siz B450 Tomahawk Max alın, nedeni Bios'unun 32 Mb olması. Diğer B450'lerde 16 Mb ve 32 olması daha fazla işlemciye destek vereceğini söylüyor. 4000 serisine de destek vereceği kesin olan kart Tomahawk Max'dır. Diğerleri belirsiz şu an için.
Hemde XMP ile 4133 Mhz Ram desteği var, daha ne olsun ?

Yeni konular

Geri
Yukarı