Ryzen 3600 sistem anakart ve ekran kartı önerisi

MopeyDead

Hectopat
Merhabalar Ryzen sistem toplamaya çalışıyorum fakat anakart ve ekran kartı konusunda çok kararsızım. Bana Max. 900 1000 TL'lik uzun ömürlü ve kaliteli bileşenli bir anakart (RGB gibi şeyler olması şart değil fonksiyonel ve uzun ömürlü olsun istiyorum) tavsiye eder misiniz? Aklımda MSI B450A PRO Max modeli var.
Dediğim gibi bir anakart mıdır yoksa benzer fiyatlara daha iyi modeller var mıdır?
Kullanacağım işlemci Ryzen 5 3600.

Ekran kartı olarak da 3K-3.5K arası (daha uygun olabilir) soğutması sorun çıkarmayacak uzun ömürlü ekran kartı önerisi verebilir misiniz? Aklımda MSI Ventus XS RTX 2060 modeli var ancak araştırmalarıma göre fazla önermiyorlar ve daha üst modelleri arasında 800TL'ye varan farklar var.

Önerilerinize açığım arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
B450 Aorus Elite öneririm. Ben de aldım. Ekran kartı olarak ise RX 5700 XT Gamıng X öneririm. Indirim kovalayın.

İşlemcim R5 3600 anakartım B450A PRO sen MAX modelini alıp kullanabilirsim MSI bu sokette güzeldir. Ekran kartım 2060 Ventus aynısını da alabilirsin ben memnunum iki üründen de.

MSI B450 Gaming Plus modelini önerebilirim.
İnce Hesap cuma indirimini beklersen RX 5700 XT'nin iyi olan modelleri 3500 lirayı geçmeyecek şekilde satışta oluyor. Onu tercih edebilirsiniz.

Önerim Nitro+ yada Gaming X modeli.

B450 Aorus Elite öneririm. Ben de aldım. Ekran kartı olarak ise RX 5700 XT Gaming X öneririm. Indirim kovalayın.

Bahsettiğiniz anakart bütçemi aşıyor. MSI B450A PRO Max modeli 881 TL iş görmez mi acaba? RGB vesaire istemiyorum uzun ömürlü ve fonksiyonel olsun istiyorum bahsettiğiniz model ile arasındaki farka değiyor mu?

Hocam MSI B450 Pro Max güzel bir kart. Ekran kartı olarak RX 5700 XT modellerini alabirsiniz.

İşlemcim R5 3600 anakartım B450A PRO sen Max modelini alıp kullanabilirsim MSI bu sokette güzeldir. Ekran kartım 2060 Ventus aynısını da alabilirsin ben memnunum iki üründen de.

Anladım teşekkür ederim. EVGA RTX 2060 KO modeli nasıldır sizce? Anakart konusuna gelince her kafadan ses çıkıyor hocam lafım size değil ancak birisi MSI sıkıntılı diyor birisi ASUS B450'lerde sıkıntılı diyor doğrusu nedir?

1000tl ise tomahawk max alın geçin hocam b450 serisinin en iyi kartidir.
Evga kaliteli bir markadir ventus xs'den daha iyi bir tercih olur bence.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum cevaplarınızı değerlendireceğim. AMD ekran kartları sıkıntılıymış diyorlar o yüzden uzak durmaya çalışıyorum fakat AMD kart önerenlerin de çok olduğunu görüyorum. AMD kartlar için söylenen sıkıntılıdır muhabbetlerinin doğruluğu nedir?
Hocam MSI B450 PRO Max güzel bir kart. Ekran kartı olarak RX 5700 XT modellerini alabirsiniz.

O model de aklımda önereni de çok teşekkür ederim.

Merhabalar Ryzen sistem toplamaya çalışıyorum fakat anakart ve ekran kartı konusunda çok kararsızım. Bana Max. 900 1000 TL'lik uzun ömürlü ve kaliteli bileşenli bir anakart (RGB gibi şeyler olması şart değil fonksiyonel ve uzun ömürlü olsun istiyorum) tavsiye eder misiniz? Aklımda MSI B450A PRO Max modeli var.
Dediğim gibi bir anakart mıdır yoksa benzer fiyatlara daha iyi modeller var mıdır?
Kullanacağım işlemci Ryzen 5 3600.

Ekran kartı olarak da 3K-3.5K arası (daha uygun olabilir) soğutması sorun çıkarmayacak uzun ömürlü ekran kartı önerisi verebilir misiniz? Aklımda MSI Ventus XS RTX 2060 modeli var ancak araştırmalarıma göre fazla önermiyorlar ve daha üst modelleri arasında 800TL'ye varan farklar var.

Önerilerinize açığım arkadaşlar.
Ekran kartı upgrade inde ben de çok düşüncede kaldım şu ara. Ama anakart olarak Gigabyte B450M DS3H öneririm. Kesinlikle f/p bazında çok iyi...

Yeni konular

Geri
Yukarı