Ryzen 3600 sistem kilitleniyor

Bragne

Kilopat
Daha fazla  
2 gündür özellikle oyun oynarken bilgisayar kilitleniyor, o esnada reset atınca bilgisayar siyah ekranda kalıyor ve anakartta VGA ışığı yanıyor. Bilgisayarı komple açıp kapatınca sorun düzeliyor ama belli bir süre sonra tekrar kilitleniyor.
Anakart: MSI B350M PRO VD Plus.
İşlemci: Ryzen 3600.
Ekran kartı: RX 5600XT.
RAM: G.Skill 16 GB 3000MHz çift kanal.
PSU: Xigmatek X Power 500W 80+
Sıcaklıklar gayet iyi durumda. Oyun esnasında ekran kartı 60, işlemci ise 71 derece gördü maksimum. Sürücüler güncel hatta ekran kartım için farklı sürücüler de denedim.

Kağıt üstünde 500W bir PSU RX 5600XT'ye yeter ama kötü olmasa bile çok iyi bir PSU'nuz yok. Zaten AMD'nin sitesinde minimum 550W tavsiye ediliyor. Sorun büyük ihtimal PSU'da.

OCCT'yi indirip 5'er dakika Power ve GPU testi yapabilir misin?

Kağıt üstünde 500W bir PSU RX 5600XT'ye yeter ama kötü olmasa bile çok iyi bir PSU'nuz yok. Zaten AMD'nin sitesinde minimum 550W tavsiye ediliyor. Sorun büyük ihtimal PSU'da.

OCCT'yi indirip 5'er dakika Power ve GPU testi yapabilir misin?
Daha önce yapmıştım hiçbir sorun olmadı. Sistemi 1 yıldır kullanıyorum.

Ne kadar önce? Sen yine de bir yap.

Ilginç bir şekilde CPU hata veriyor OCCT testinde. GPU sorunsuzdu. Power testi yapınca da test duruyor Power crashed diyor. Sanırım bu durum OCCT programının sürümüyle alakalıymış. Eski sürümü kurunca sıkıntısız yapıyor testleri hata vermeden.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı