Çözüldü Ryzen 3600 sistem PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Sarilimon

Centipat
Daha fazla  
  • ASUS TUF Gaming B350M Plus.
  • AMD Ryzen 3600.
  • AMD Radeon RX 590 Sapphire Nitro+ 8 GB
  • Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze
  • Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz
  • 2, RAM Corsair red Vengeance LPX 8 GB 2400MHz.

• Konu acmadan önce bir araştirma yaptim Memtest86 ile RAM teste sokdum 2, 40 dk sonra hiçbir sorun bulunmadi.
  • M.2 ve HDD teste soktum onlarda da hiçbir son bulamadim.
  • Aldigim hatalar 2020'den beri devam ediyor ama son aylarda sıklikla vermeye başlamiştir. PC resetlemelerden sonra cekilmez bir hal almiştir.
  • İşlemci sıcakligin düşürmek için Aerocool Cylon 4F sogutucu aldim sorunun devam ettiğini görünce 84 derece olan ekran kartimi macun değişimi yaptim 78 dereceleri görüyor.

4 defa format atmama rağmen hala mavi ekran ve reset vermeye devam ediyor.​

Aldigim hatalar:

• Driver portıon mustbe nonpaged
  • dxgmms2.sys
  • Page faul ın nonpaged area
  • Dpc wachdog violation
  • Underpel ted kernel mode trap
  • DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER
  • System thread
  • Irol not less orequal XL
  • Kernel Auto Boost

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kargo bayrama takildi pazartesi elime ulaşir temiz kurulumdan sonra inşallah. Sorun halolmuş olur.

Orijinal Windows kullanmıyorsanız güncellemeleri alamazsanız.

Güncel sürüm: Windows 10 kod adı: 22H2 yapı numarası: 19045'dir.

Sorun cözüldü işemcim arzaliymiş exstradan RAM anakart M.2 güc kaynagive ekran karti deyişimi yabdim miraz masraf oldu ama gücelenmiş oldu 2 yil sonra gelen huzur :D
Bilgi için cook sağ olun sizdn başka kimse ilgilenemedi bu böyle beni idare eder mi yoksa sorun büyür yata dier donaim parcalarinada sicrar mi?

Ekran karti saden 84 86 dereceleri görüyordu 27 gün önce marcunun deyişdim.
ondan sonra 76 78 stabil kaliyor %100 Termal petler biras setleşmiş son ondan kaynaklanmiyordur.
6 aydir cözmeye calişiyorum çözemiyince buraya başvurdum

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    17 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Ekran karti saden 84 86 dereceleri görüyordu 27 gün önce marcunun deyişdim.
ondan sonra 76 78 stabil kaliyor %100 Termal petler biras setleşmiş son ondan kaynaklanmiyordur.
6 aydir cözmeye calişiyorum çözemiyince buraya başvurdum
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.

Revision Number
Adrenalin 21.8.2 Recommended (WHQL) olan sürümü kurun aşağıdaki linkten.

İyi ama formad sifirtan atik.

Tamam kardeşim hemen bakiyorum.
Siz bilgisayarı bir süre açmadıktan sonraki ilk açışınızda mavi ekran alıyodunuz dimi? Peki ilk açılıştaki mavi ekran hatalarından sonra bilgisayarı kapatışa kadar mavi ekran veriyor mu? Kısaca bilgisayar soğukken mavi ekran alıyorsun , 10-15dk sonra stabil hale gelmeye başlıyor mavi ekran vermiyor, doğru mu?

Son düzenleme:
Hocam senin sorun Anakart kaynaklı olabilir. Sorunu yabancı forumlarda araştırdım. Birisi RAM ve Anakart değiştirerek çözmüş. Birisi monitörünü değiştirerek çözmüş. Birisi sadece RAM'lerini değiştirerek çözmüş. Siz gene de son olarak aşağıda dediklerimi yapın bakalım.

Windows üzerinden Hızlı başlatma özelliğini kapatın sonra BIOS'a girin oradan BOOT sekmesine gelin Fast Boot özelliğini kapatın. Kaydedin ve sonra test edersiniz.

Hocam senin sorun Anakart kaynaklı olabilir. Sorunu yabancı forumlarda araştırdım. Birisi RAM ve Anakart değiştirerek çözmüş. Birisi monitörünü değiştirerek çözmüş. Birisi sadece RAM'lerini değiştirerek çözmüş. Siz gene de son olarak aşağıda dediklerimi yapın bakalım.

Windows üzerinden Hızlı başlatma özelliğini kapatın sonra BIOS'a girin oradan BOOT sekmesine gelin Fast Boot özelliğini kapatın. Kaydedin ve sonra test edersiniz.

Düzeldi mi hocam?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı