Ryzen 5 3600 sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

pesiNsane

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Alacak Yönetim UZMANI
RAM
Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 X.M.P AÇIK
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo m2(250GB), Normal düz HDD(1TB)
Ekran kartı
MSI RTX 2070S GAMİNG X
Anakart
Gigabyte B450M S2H AMD
İşlemci
Ryzen 5 3600 4.2 GHz kullanıyorum
İyi sosyaller,

PC'de anormal hareketler olmaya başladı, PC açık kalıp uzun süre AFK kalınca ekran kapanıyor zaman aşımı süresi gibi. Mouse'yi oynatınca açılıyor ama açılış olunca bayağı kasıyor PC zar zor topluyor kendini bunu fark ettim ve ekran hafif parlak şimşek çarpar gibi yanıp sönüyordu, sonrasında Mouse'ye dokundum PC kastı ve mavi ekran hatası verdi. Mavi ekran sorunu Valorant oyununu yükleyince hep başıma geliyor oda artı bilgi.

Minidump dosyası: Minidup.rar

ZoneAlarm ve Kaspersky aynı anda kullanmak sorunlara yol açar, birini kaldırın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın:

Bu sürümü yükleyin:

İki işlemi de yaptıktan sonra mavi ekran almaya devam ederseniz MSI Afterburner ve Battleeye kaldırın.

ZoneAlarm ve Kaspersky aynı anda kullanmak sorunlara yol açar, birini kaldırın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın:

Bu sürümü yükleyin:

İki işlemi de yaptıktan sonra mavi ekran almaya devam ederseniz MSI Afterburner ve Battleeye kaldırın.
Hocam sürüm aynısı ve güncel, ZoneAlarm dediğiniz acaba nedir denetim masasında görmedim ve BattlEye yine baktım göremedim nasıl çözebiliriz.

Hocam sürüm aynısı ve güncel, ZoneAlarm dediğiniz acaba nedir denetim masasında görmedim ve BattlEye yine baktım göremedim nasıl çözebiliriz.
ZoneAlarm yanlış olmuş. Ekran kartı sürücünüz hatalı yüklenmiş gibi duruyor, onu DDU ile kaldırıp tekrardan yüklemeniz lazım. Ekran kartı dışında birden çok hata fark ettim. Önce bir RAM testi yapın derim, XMP ile de alakalı olabilir:

ZoneAlarm yanlış olmuş. Ekran kartı sürücünüz hatalı yüklenmiş gibi duruyor, onu DDU ile kaldırıp tekrardan yüklemeniz lazım. Ekran kartı dışında birden çok hata fark ettim. Önce bir RAM testi yapın derim, XMP ile de alakalı olabilir:

Tamamdır hocam gece testini yaparım Memtest'in sabaha karşı atarım sonuçlarını buraya, ilgin için teşekkür ederim yarın görüşmek üzere. 😇

Hocam Memtest sonucu.
WhatsApp Image 2022-08-27 at 13.21.23.jpeg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı