Ryzen 3600 sıvı soğutma ile 89 derece

@wthn Hocam aida stres testinde cpu ve fpu seçili aida testi yaptığınızda kaç dereceyi görüyorsunuz sizde de sıvı soğutma vardı siz de söyleyin lütfen.
Doğru yerleştirememiş olabilir misiniz?

Quiet modda kullanıyorum ben genelde, zaman zaman Balanced moda alıyorum. Prime95'de 65 derece gördüm en fazla, 62-65 gidip geliyor. Normalde Aida stress test hiç yapmamıştım, sizin için yaptım. 70 derece oldu en fazla, 67-70 arası gidip geldi, sanırım Prime95'den daha ağır bir test. Oyunlarda ise 45-50 derece civarı.

Peki aida da stress cpu ve stress fpu 'yu da seçtin mi?
Onla birlikte seçtiğimde 75 den başlayıp 20 dakika sonunda 87 ye varan sıcaklıklar alıyorum.
Sadece cpu ya stres testi yapınca bende de 70 ama fpu yu seçince 80 leri rahat görüyor bir kaç dakika içinde.
Üzerindeki macunu da yeniledim değişme olmadı.
İmkanınız var ise uzay montajla farklı bir PSU da deneme şansınız varmı. PSU modüler ise kablolarını tutup sadece power'ı değiştirmeyin komple kabloları ile farklı bir PSU da deneme imkanınız varsa bir şüphe daha ortadan kalkmış olur en kötü. Aklıma farklı bir sorun gelmedi 3 ayrı soğutucu ile 2 ayrı işlemci deniyorsunuz çünkü.

Onu da dün denedim 850w gold sertifikalı güç kaynağına rağmen bir değişim olmadı malesef.
Kafayı yemek üzereyim lütfen yardımcı olun.

Peki aida da stress cpu ve stress fpu 'yu da seçtin mi?
Onla birlikte seçtiğimde 75 den başlayıp 20 dakika sonunda 87 ye varan sıcaklıklar alıyorum.
Sadece cpu ya stres testi yapınca bende de 70 ama fpu yu seçince 80 leri rahat görüyor bir kaç dakika içinde.
Üzerindeki macunu da yeniledim değişme olmadı.
Evet seçili. Bu şekilde:
03a3639808.png

Tam oturtamamış olabilirsiniz, termal macunu yanlış uygulamış olabilirsiniz ya da soğutmanın kendisinde sıkıntı olabilir hocam.

Evet seçili. Bu şekilde:
03a3639808.png
Çok ilginç ya. Peki iCue üzerinden sıvı derecesi kaç gözüküyor masaüstü kullanımında, stres testi esnasında, bir kaç saatlik oyun sonrası kaç gözüküyor sıvı?
Bir de hocam sıcaklığı Ryzen Master ile mi kontrol ediyorsunuz, farklı sonuç almamak için soruyorum.
Aynı donanıma sahip olduğumuz için lütfen benimle iletişime geçin hocam, soracağım daha kapsamlı şeyler var ama burdan soramıyorum.
Discord: Orange#3411
Steam: MaxBrainTR
Telegram: @BirDostTr
Çok ilginç ya. Peki iCue üzerinden sıvı derecesi kaç gözüküyor masaüstü kullanımında, stres testi esnasında, bir kaç saatlik oyun sonrası kaç gözüküyor sıvının sıcaklığı?
Bir de hocam sıcaklığı Ryzen Master ile mi kontrol ediyorsunuz, farklı sonuç almamak için soruyorum.
Aynı donanıma sahip olduğumuz için lütfen benimle iletişime geçin hocam, soracağım daha kapsamlı şeyler var ama burdan soramıyorum, çok mağdur durumdayım yardımcı olursanız sevinirim.

Bro ben AIDA64 yapmadım, hata veriyor. Prime95'te 90 görmüştüm. Bayadır test yapmadım, o yüzden şu an bilmiyorum kaç derece olur.

Çok ilginç ya. Peki iCue üzerinden sıvı derecesi kaç gözüküyor masaüstü kullanımında, stres testi esnasında, bir kaç saatlik oyun sonrası kaç gözüküyor sıvı?
Aynı donanıma sahip olduğumuz için lütfen benimle iletişime geçin hocam, soracağım daha kapsamlı şeyler var ama burdan soramıyorum.
Sıcaklığı Ryzen Master ile ölçüyoyum hep evet. Bir 15-20 dk test yapayım sonrasında ekliyorum sizi Discord'dan.

Stres testi açıkken işlemcinin kaç watt çektiği ve kaç voltaj da çalıştığının resmini AIDA64 den alıp atar mısınız? Hiç bir fotoğraf atmıyorsunuz havadan sudan konuşuyoruz öyle. Madem herşeyi denediniz bakalım bu işlemci kaç watt da böyle bu soğutucuyla ısınıyor. Ben stok soğutucu ile 85-90 alıyorken sizin o soğutucuyla almanız imkansız zaten. Atın değerlerimizi karşılaştıralım.

Stres testi açıkken işlemcinin kaç watt çektiği ve kaç voltaj da çalıştığının resmini AIDA64 den alıp atar mısınız? Hiç bir fotoğraf atmıyorsunuz havadan sudan konuşuyoruz öyle. Madem herşeyi denediniz bakalım bu işlemci kaç watt da böyle bu soğutucuyla ısınıyor. Ben stok soğutucu ile 85-90 alıyorken sizin o soğutucuyla almanız imkansız zaten. Atın değerlerimizi karşılaştıralım.
Buyrun hocam resim ekte.
20 dakikalık aida testi sonucu.
Normalde bu şekilde testi başlattığımda 79 den başlayıp 20 dakika sonunda 87 ye vurdu.
İmkansız değil örnekte görüldüğü gibi.
Ama bunu sen gibi ben de kabul edemediğim için soruyorum, bir çare arıyorum; 4 aydır ryzen işlemcinin ısınmasıyla uğraşıyorum.

Dosya Ekleri

• aida 20dk.png
    aida 20dk.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 83
Buyrun hocam resim ekte.
20 dakikalık aida testi sonucu.
Normalde bu şekilde testi başlattığımda 79 den başlayıp 20 dakika sonunda 87 ye vurdu.
İmkansız değil örnekte görüldüğü gibi.
Ama bunu sen gibi ben de kabul edemediğim için soruyorum, bir çare arıyorum; 4 aydır ryzen işlemcinin ısınmasıyla uğraşıyorum.
20 dakika sonra sonuçları paylaşacağım bende.

16 buçuk dakika sonunda değerler bu şekilde:

28EQNnJ6TQ.png

Balanced modda yaptım testi, uzun bir süre 1400 RPM civarıydı fanlar, 10 dakikadan falan sonra max. olan 1600'a çıktı. iCue üzerinde sıvı derecesi masaüstünde 30-31 derece civarı. Bilgisayarı ilk açtığımda 27 dereceden başlıyor.

Overclock falan yapmış olabilir misiniz hocam siz bu arada? Ben stok değelerle kullanıyorum hiç girmedim overclock vb. işlerine, bu şekilde bana fazlasıyla yettiği için. @Eczer

Yeni konular

Geri
Yukarı