Ryzen 5 3600 Sıvı Soğutma İle 55 Derece Oluyor

Kullandığınız kasa nedir? Oyunu saatlerce oynayıp stok soğutucu ile o ayarlarda kalacağını zannetmiyorum Ryzen gibi işlemcinin. Core boost seçeneği kapalı büyük ihtimal.
Core boost nedir acaba oyunlara etkisi varmı ? fps artışı falan ?
hwinfo64 üzerinden sıcaklık değerlerine bakmak daha sağlıklı ve doğru. Havalar ısındı boşta 40-45 derecelerde, ortalama 50-55 derecelerde, yükte maksimum sıcaklık 68-70 derecelerde Ryzen 5 3600 için gayet normal değerler sıvı soğutmada.

hwinfo64

Farklı işlemci kullanıyorsun.
Oyunlarda 75 Geçmiyor boşta BIOS ekranında yüksek geldi bana normal bir durum mudur?
hwinfo64 üzerinden sıcaklık değerlerine bakmak daha sağlıklı ve doğru. Havalar ısındı boşta 40-45 derecelerde, ortalama 50-55 derecelerde, yükte maksimum sıcaklık 68-70 derecelerde Ryzen 5 3600 için gayet normal değerler sıvı soğutmada.

hwinfo64

Farklı işlemci kullanıyorsun.
Oyunlarda 75 Geçmiyor boşta BIOS ekranında yüksek geldi bana normal bir durum mudur?

Core boost nedir acaba oyunlara etkisi varmı ? fps artışı falan ?

Benim asus anakartda bios ekranında da 45-50 derece gösteriyor. Büyük ihtimal bios yazılımından kaynaklı.

Sıvı soğutma kullanıyorsun Core boost ile ilgili bir müdahaleye gerek yok. Kapatılırsa bir miktar ısı düşer ama performansı etkiler bir miktar daha az fps alırsın.

Biraz imkansız gibi bir şey söylediniz, Core boost seçeneğini mi kapattınız yoksa uzay montaj mı kullanıyorsunuz?
Core Boost ne bilmiyorum gerçekten. Ama sanırım aklıma gelen şey işlemcim 3.4
Kullandığınız kasa nedir? Oyunu saatlerce oynayıp stok soğutucu ile o ayarlarda kalacağını zannetmiyorum Ryzen gibi işlemcinin. Core boost seçeneği kapalı büyük ihtimal.
Core boost nedir

Çekirdek hızlarını yükseltiyor. Bu da zaten işlemcinin ısınmasına sebebiyet veriyor kaliteli bir soğutucu yok ise.

Amd Ryzen 5 2600 3.4GHz, Stok Soğutuculu İşlemci. Msi B450m-A Pro Max Anakart. Crucial Ballistix 3000mhz Cl16 1x16GB Single RAM. Asus Dual RX580 4GB OC. Corsair 80+ 550w PSU. Rampage Carisma Mesh 4*120mm RGB KASA. Crucial BX500 120GB SSD. 1TB Seagate Baracudda 7200RPM HDD. Philips 27Inc 4ms 75Hz FreeSync HDMI Monitör.

Çekirdek hızlarını yükseltiyor. Bu da zaten işlemcinin ısınmasına sebebiyet veriyor kaliteli bir soğutucu yok ise.
İşlemcim dediğine göre sabit 3.4ghz. Kendi kendine turbolanmıyor yani. Peki oyunlarda bana bir sorun yaşatır mı bu olay?

Yeni konular

Geri
Yukarı