Ryzen 5 3600 Sıvı Soğutma İle 55 Derece Oluyor

Yasin Omuk

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar ben Ryzen 5 3600 kullanıyorum ve buna ek olarak B450 ASUS TUF anakart kullanıyorum işlemcinin kendi hava soğutmasını kullanmıyorum Sıvı soğutma almıştım Cooler Master ML 240L RGB şu an da işlemci BIOS ekranında 50 55 derece oluyor sebebini bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Selamlar ben Ryzen 5 3600 kullanıyorum ve buna ek olarak B450 ASUS TUF anakart kullanıyorum işlemcinin kendi hava soğutmasını kullanmıyorum Sıvı soğutma almıştım Cooler Master ML 240L RGB şu an da işlemci BIOS ekranında 50 55 derece oluyor sebebini bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
ben de 3600e bu sogutucudan almayı planlıyorum da bosta, oyunda, testlerde kac dereceleri görüyorsunuz? yazarsanız sevinirim

Kullandığınız kasa nedir? Oyunu saatlerce oynayıp stok soğutucu ile o ayarlarda kalacağını zannetmiyorum Ryzen gibi işlemcinin. Core boost seçeneği kapalı büyük ihtimal.

hwinfo64 üzerinden sıcaklık değerlerine bakmak daha sağlıklı ve doğru. Havalar ısındı boşta 40-45 derecelerde, ortalama 50-55 derecelerde, yükte maksimum sıcaklık 68-70 derecelerde Ryzen 5 3600 için gayet normal değerler sıvı soğutmada.

hwinfo64

Ben oyunda iken stok soğutucu ile 55 derece alıyorum.

Farklı işlemci kullanıyorsun.

Geri
Yukarı