Ryzen 3700X Mini ITX sistem toplama

Bu kasayla sistem toplanmaz demiyorum. RTX 2070, RX 5700 XT 27 cm bir kart bulup soğutmada randıman alabileceğiniz bir sistem toplamanız sağlıklı olmaz diyorum.
NZXT H210, Corsair crystal X280 bir kasa tercih etmeniz daha mantıklı.
Kasa dediğiniz gibi fazla fan desteklemiyor sanırım. Eki Görüntüle 522734
PSU olarak kasanız, 15 cm destekli olduğu için FSP seçebilirsiniz.

Kasayı seçmemdeki nedeni tekrar belirteyim. Taşınabilirlik konusu önemli olduğu için. Önerdiğiniz kasa fazlaca büyük benim için. Sıvı soğutmada bütçemi aşıyor. Güç kaynağı da aşırı pahalı. Önerdiğiniz modelin üstü FSP g Hydro 850W Gold elimde mevcut fakat 17cm uzunluğunda olduğu için maalesef kullanamıyorum. Daha uygun fiyatlı sertifikalı bir güç kaynağı tavsiye edebilir misiniz?
Açıkçası bende 60mm ye kadar olan soğutma bloğundan çok soğutma performansı beklemiyorum. Sıvı soğutma olarak düşünürseniz.
Corsair Cw-9060023-ww Hydro Serisi H5 Sf Low-profile Sıvı Cpu So - n11.com bu da olabilir.

Sıvı soğutmayı bütçeden kaynaklı sistemime alamıyorum ama bir şekilde bütçem esneyebilirse önerdiğiniz sıvı soğutmayı düşünebilirim. İlk defa gördüm bu soğutucuyu sanırım ITX sistemler için özel olarak tasarlanmış. Performansı hakkında bilginiz var mı?

Kasayı seçmemdeki nedeni tekrar belirteyim. Taşınabilirlik konusu önemli olduğu için. Önerdiğiniz kasa fazlaca büyük benim için. Sıvı soğutmada bütçemi aşıyor. Güç kaynağı da aşırı pahalı. Önerdiğiniz modelin üstü FSP g Hydro 850W Gold elimde mevcut fakat 17cm uzunluğunda olduğu için maalesef kullanamıyorum. Daha uygun fiyatlı sertifikalı bir güç kaynağı tavsiye edebilir misiniz?
Daha uygun fiyatlı derken bütçenizi belirtmeniz daha yerinde olur. Taşınabilirlik açısında kasa güzel. 60 MM soğutucu, tek fan ile 2070 ya da RX5700XT macerasına girip paranıza yazık etmeyin. O kasada o sistemi soğutamazsınız. Montajı çok zorlar. FSP HYDRO G PRO serisi 15CM, Corsair ve SilverStone PSU bakabilirsiniz.
Sizin hiç bir kriteriniz o kasa için tutmuyor. Sadece taşınabilirlik için kasa topluyorsunuz. Diğer sistem özelliklerinden feragat etmeniz gerek.

Daha uygun fiyatlı derken bütçenizi belirtmeniz daha yerinde olur. Taşınabilirlik açısında kasa güzel. 60 mm soğutucu, tek fan ile 2070 ya da RX 5700 XT macerasına girip paranıza yazık etmeyin. O kasada o sistemi soğutamazsınız. Montajı çok zorlar. FSP Hydro g Pro serisi 15cm, Corsair ve SilverStone PSU bakabilirsiniz.
Sizin hiçbir kriteriniz o kasa için tutmuyor. Sadece taşınabilirlik için kasa topluyorsunuz. Diğer sistem özelliklerinden feragat etmeniz gerek.

Kasa için endişeniz olmasın gerekli araştırmaları konu açmadan önce yaptım.

Güç kaynağı için bütçem 400 600 lira arasında.

Mini ITX parça incelemeleri, bilgileri ve kurulum videoları için bu kanala bakabilirsiniz.
Ayrıca 2 fanlı founders edition ekran kartları birçok ITX kasaya uyumlu ve soğutmaları çok başarılı, bir bakabilirsiniz. :)

Ben istediğiniz kasa ile şöyle bir şey yaptım ama CPU soğutucu RAM ile sıkıntı yaşar mı?
Sapphire Radeon Rx 5700 Xt 8gb Pulse 11293-01-20g - n11.com (245)
GIGABYTE P650B 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU | ITOPYA

Sistem parçaları bunlar şimdi soğutma alternatifleri:
1- https://www.hepsiburada.com/be-quie...AWc2kSeGzxlTq1EibqdnjjvB6_Gs0778aApqNEALw_wcB

2- Sıvı soğutma ile fan konusu daha rahat olur diye düşünüyorum
Kasanızın sınırı 27 CM, 1-2 CM de boşluk kalması gerektiğini düşünürsek. 25 CM öyle bir kart hayal ederek o kasaya nasıl karar verdiniz?
Pulse modeli var.

Kasanızın sınırı 27 cm, 1-2 Cm'de boşluk kalması gerektiğini düşünürsek. 25 cm öyle bir kart hayal ederek o kasaya nasıl karar verdiniz? 😀
Hayırlı olsun şimdiden. 😀

Kasa içindeki boşluk ekran kartı için 270 mmden uzun. Siz neden 2 cm daha kırptınız anlamadım.
Ben istediğiniz kasa ile şöyle bir şey yaptım ama CPU soğutucu RAM ile sıkıntı yaşar mı?
Sapphire Radeon Rx 5700 Xt 8gb Pulse 11293-01-20g - n11.com (245)
GIGABYTE P650B 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU | ITOPYA

Sistem parçaları bunlar şimdi soğutma alternatifleri:
1- https://www.hepsiburada.com/be-quiet-shadow-rock-lp-bk002-intel-amd-cpu-sogutucu-p-HBV00000L4F90?magaza=Set Grup&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjw6_vzBRCIARIsAOs54z7uljK2qp5HDbtxxv1Fvd5AWc2kSeGzxlTq1EibqdnjjvB6_Gs0778aApqNEALw_wcB

2- Sıvı soğutma ile fan konusu daha rahat olur diye düşünüyorum.

Pulse modeli var.

Çok teşekkür ederim. İşlemci soğutucu için sıvı soğutma düşünebilirim. Ya sıcaklık değerlerinde sorun yaşayacağım ya da sığmama problemi ile. En iyisi sıvı soğutma olacak sanırım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı