Ryzen 3700X'li İş Odaklı PC Kasa Önerisi

anticor

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
UI/UX Designer
Merhaba, gün geldi çattı. Ryzen 3000 serisi çıktı geçtiğimiz günlerde. Birkaç aydır bunu bekliyorduk ve beklediğimize değdi.

Şimdi Ryzen 3700X işlemci almayı düşünüyorum. Amacım çoklu iş yapmak ve halihazırda eski bilgisayarım ile yapmaya çalışıyorum. Ama yetmez oldu. Video işliyorum. Amaç video işlemede, grafik çizimlerinde (Adobe programları) ve Android Studio ile çalışmakta şimdiki bilgisayarım performans vermiyor 2012 üretimi i7 işlemcili laptop olduğu için. Oyun neredeyse hiç oynamam ama arada da oynamam değil.

Aklımda,

Ryzen 7 3700X
GTX 1660 6 GB
2X8 (16 GB) RAM veya 32 de olabilir
512 GB NVMe SSD 3500/1500 olan vardı bir tane 550-600 TL civarı

Ana parçalar olarak böyle bir sistem iş görür mü?

Bütçe 5000-6000 TL arası ama yeterli mi bilmiyorum. Ufak eksiğim var. Gelecek ay başında ortasında alacağım. Hatta parçaların bir kısmını şimdi sipariş verebilirim.

Bir de mouse önerisi alabilirim kablosuz olacak şekilde hemen her yüzeyde rahat kullanabileceğim. Klavye de ek öneri olabilir yazı/kod yazma öncelikli ve TR Q olacak şekilde.

21; 9 monitörüm var geçen ay aldığım. 2560x1080P. O yüzden ekran kartını RTX 2060 yerine 1660 yeterli diye düşündüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı