Ryzen 3900X Overclock değerleri normal mi?

Yanlış anlamayın ama 3900X gibi bir işlemciye OC yapmanız çok mu önemli? Yapmadan işinizi görmüyor mu? Madem işleriniz acil, BIOS'u sıfırlayıp stok halde kullanın. Biraz OC videoları izledikten sonra denersiniz. Şunu da belirteyim, 1.3V verdiğinizi yazmışsınız. Resimde CoreTemp uygulamasında 1.050V, HWMonitor'de ise 1.100V'u görmüş maksimum olarak. Voltajı doğru verdiğinize emin misiniz?

Yanlış anlamayın ama 3900X gibi bir işlemciye OC yapmanız çok mu önemli? Yapmadan işinizi görmüyor mu? Madem işleriniz acil, BIOS'u sıfırlayıp stok halde kullanın. Biraz OC videoları izledikten sonra denersiniz. Şunu da belirteyim, 1.3V verdiğinizi yazmışsınız. Resimde CoreTemp uygulamasında 1.050V, HWMonitor'de ise 1.100V'u görmüş maksimum olarak. Voltajı doğru verdiğinize emin misiniz?
Valla bende anlamadım ne olduğunu ama çok sinirlerimi bozdu cidden. OC şu yüzden gerekiyor ben şuan arkadaşlarım aynı programda 3700X ve i9 9900k ile benden nerdeyse 2 kat daha fazla verim alıyorlar bu yüzden OC denedim.

Voltaj konusunda doğru yaptım mı emin değilim yorumlarımdan birinde 3 tane görsel var 2si hangi ayarları değiştirdiğimi gösteriyor kontrol edebilir misiniz doğru ayarlar mı?

OC işinden pek anladığım söylenemez yanlış yönlendirmeyim. Size tavsiyem BIOS ayarlarınızı sıfırlayıp işlemciyi stok halde kullanın. Zaten 3.8-4.6 GHz aralıklarında çalışıyor. Bu arada sizin sorununuz işlemci hızı olmayabilir. Belki anakart belki de PSU besleyemiyordur. Arada iki kat fark varsa bu 200 MHz ile hallolacak değil.

2805 mi? Bu imkansız. Arkada tonla program açıkken 3700X ile 5500 civarı puan aldım. Farklı bir nedeni olabilir. Ayriyeten şu çöp program yerine (HWMonitor) HWiNFO64 kullanın. Soğutucu montajını kontrol edin derim. Intelle alakasını anlamasam da çözüm üretmek isterseniz yardımcı olabilirim.

2805 mi? Bu imkansız. Arkada tonla program açıkken 3700X ile 5500 civarı puan aldım. Farklı bir nedeni olabilir. Ayriyeten şu çöp program yerine (HWMonitor) HWiNFO64 kullanın. Soğutucu montajını kontrol edin derim. Intelle alakasını anlamasam da çözüm üretmek isterseniz yardımcı olabilirim.
2805 dediğiniz nedir? Soğutucu Vatan PC tarafından yapıldı bir sorun olduğunu sanmıyorum da kasa eski kasam o yüzden hava akışı kötü biraz galiba. Çözüm üretmeyi tabi ki isterim günlerdir uğraşıp sonuç alamadığım için bu isyanım. Çok teşekkürler yardımcı olmak istediğiniz için.

Aynen BIOS'u sıfırladım işlemci stock halde şuan sadece ramleri 3600mhz yaptım. Ama istediğim performansı alamıyorum garip bir şekilde.

Soğutucu montajını kontrol etmeni öneririm. Ayriyeten A-XMP hariç tüm ayarlar stok halde kalsın, o şekilde CPU-Z testi yapın ve HWiNFO64 üzerinden sıcaklık ve güç tüketimini kontrol edin. Hatta maksimum değerleri ekran görüntüsü olarak atabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı