Ryzen 5 1400 Masaüstü PC geliştirme

Redd21

Picopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,

Arkadaşlar sistemimi geliştirmek istiyorum, çok fazla bilgisayardan anlamıyorum yardım olabilirseniz çok sevinirim. Gündelik işler ve oyun için kullanıyorum. Normal kullanımda biraz yavaşlama ve oyunlarda artık yetersiz hissettirmeye başladı. İlk önce işlemciyi mi değiştirmeliyim tam emin olamadım. Yardımcı olabilirseniz sevirim. Bütçe açısından Max 8 bin TL gibi bir bütçe ayırabilirim.

Sistem:
Ryzen 5 1400.
RX 580 4 GB.
16 GB RAM.
256 GB SSD.
1 TB HDD.
ASUS A320F anakart.
Cooler Master Elite V3 600W.

İşlemci ve ekran kartını güncellemeniz yeterli olacaktır. Önce işlemciyi satın alıp sonra BIOS güncellemesini yapana kadar eski işlemcinizi satmayın.
A320 anakartlar 5x serisini çalıştırıyor mu emin değilim. Eğer çalıştırıyorsa R5 5600 işlemci alırsınız. Ekran kartı olarak da yeni nesil AMD kartlara geçecekseniz PSU güncellemesi de şart.

BIOS güncellemesi yaptıktan sonra yukarıdaki parçalar ile yükseltebilirsiniz. Ardından temiz ve güncel işletim sistemi kurulumu ile güncel sürücüler kurarak sisteminizi keyif kullanabilirsiniz.
Hocam Ryzen 5 5600, Ryzen 5 5500e göre daha çok öneriliyor, gerekliliği var mı sizce ? Arada fiyat farkı da var çünkü

İşlemci ve ekran kartını güncellemeniz yeterli olacaktır. Önce işlemciyi satın alıp sonra BIOS güncellemesini yapana kadar eski işlemcinizi satmayın.
A320 anakartlar 5x serisini çalıştırıyor mu emin değilim. Eğer çalıştırıyorsa R5 5600 işlemci alırsınız. Ekran kartı olarak da yeni nesil AMD kartlara geçecekseniz PSU güncellemesi de şart.
5x serisini çalıştırıyormuş hocam. PSU olarak ne önerirsiniz ?

Sizin anakartınızın PCI Express 4.0 desteği yok, o yüzden de AMD Ryzen 5 5600 işlemciye gerek yok.
Anladım hocam, teşekkürler

Hocam online oyun oynadiginizi var sayiyorum,islemci enaz 3600x ssd yi enaz 500 gb yukseltirdim,uzun süre götürür bence

Hocam online oyun oynadiginizi var sayiyorum,islemci enaz 3600x ssd yi enaz 500 gb yukseltirdim,uzun süre götürür bence
Hocam online oyunlarda çok sıkıntı olmuyor ama RDR2 vb gibi oyunlara da giriyorum arada. Öyle olunca oyununa göre çok düşük ayarlarda anca 50-65 fps arası gidip geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı