Ryzen 5 1400 Masaüstü PC geliştirme

Hocam online oyunlarda çok sıkıntı olmuyor ama RDR2 vb gibi oyunlara da giriyorum arada. Öyle olunca oyununa göre çok düşük ayarlarda anca 50-65 fps arası gidip geliyor.
Hocam en başta attıklarımı alın yeterli.

Hocam rdr2 icin ekran karti önemli,kullandiginiz ekran karti yetersiz bence,rx 6600xt kullaniyorum tavsiye ederim,fakat islemci darbogaz olabilir ,butceniz uyarsa 3600x ve 6600xt öneririm

Hocam sizin mesajınızı görmemişim kusura bakmayın, not aldım parçaları teşekkür ederim.
Hocam arkadasin oneriside iyi fakat benim bir itirazim var , islemcisi pcie3 ekrankarti pcie4 , benim onerimde 2 side pcie 4, ilerki yillarda pcie 4 yenileme icin ,cuzi miktarda anakart ve ssd degisimi yeterli olacak

Son düzenleme:
Hocam soylemek istedigim ,pcie 4 icin islemci , anakart,ekrankarti ve sdd uyumlu olmali ,ben hangisi degisickse pcie4 uyumlu olmasi gerektigini düşünüyorum, çünkü nekadar pcie 4 uyumu gelecekte okadar az harcama,haa arkds diyorsaki benim bu kasada son tl harcamam bundan sonra yeni kasa alirim,sizin onerinize bende kabulum,iyi bir öneri

PCie4 ekran kartı aldım, pci express 3 olan gpu slotuma yerleştirdim. Benchmarklara göre %2-3 civarı bir performans kaybım oldu ki bu da anakart değiştirmek için gereksiz.
Sorunuz için de 750W birPSU almazsanız AMD yeni nesil ekran kartını çalıştıramayabilirsiniz. Sitesinde 650W minimum değer koysa da anlık güç tüketimleri sağlam yükselebiliyor. Ülkede satılan iyi markaların alt seviye güç kaynaklarının verimliliğini sorgulayan birisi olarak daha yüksek değerde alıp kafamı rahat tutmaktan yanayım.

Geri
Yukarı