Ryzen 5 1400 RX 570 FPS VAR problemi

Johantmark

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Oyun içerisinde her ne ayar yaptıysam yapayım VAR değerini bir türlü stabilize edemedim hep bir sorun içerisindeyim. Var mıdır bunun bir çözümü yardımcı olabilir misiniz? Genelde 1.15-0.8 arası bir değere sahip var, ancak 3-4 saniyede bir dalgalanıyor kafasına göre 20.0'a çıktığıda oluyor 0.5'e indiğinde anlayacağınız oyun öyle bir takılma, kasma ve donma yaşıyor ki zevkim kalmadı artık bir çare bulmam lazım bu duruma. Driver'larım güncel, Win 10 optimizasyonu tam performansta, oyun içi görüntü ayarları her türlü denendi onu açıp bunu kapıyorum ikisini birden açıyorum farklı çözünürlükler deniyorum düzelme yok. FPS 100 üzeri genelde ekran görüntüsüyle yakalayamadım bir türlü var değerlerini video kaydı alındığı için FPS düşüktür.

Sistemim:
Ryzen 5 1400 işemci.
RX 570 8 GB Armor ekran kartı
Ballistix 8 GB 2400MHz RAM.
A320M-K anakart.
750W PSU.

csgo var1.jpg

csgo var2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayarınla değil internetinle ilgili ya da serverla ilgili bir sorun. Var donanımla ilgili bir şey değil çünkü bağlantısını yaptığın serverla senin arandaki iletişimi temsil ediyor. 0'a ne kadar yakınsa o kadar iyi. Bende hiç 0'dan yukarı çıkmadı onu da belirteyim. Başka serverlarda da aynı mı?

Bu bilgisayarınla değil internetinle ilgili ya da serverla ilgili bir sorun. Var donanımla ilgili bir şey değil çünkü bağlantısını yaptığın serverla senin arandaki iletişimi temsil ediyor. 0'a ne kadar yakınsa o kadar iyi. Bende hiç 0'dan yukarı çıkmadı onu da belirteyim. Başka serverlarda da aynı mı?
Dostum her zaman böyle hep dengesiz bir durumda bazen ayarların hepsini full yapıyorum 3-0' dan aşşağı inmiyorum bazen hepsini low yapıyorum 5.0-0.8 arası gidip geliyor, ortalama bir ayarda en azıdan 1.2-0.5 arası duruyor ama oda 5-10 saniyede bir çıkıp iniyor devamlı. İnternetten yapıyor gibi gelseydi ayarlarla uğraşınca bu kadar fark etmezdi devam ederdi her ayarda ama kimi ayarlarda arada bi iyi denk geliyor değerler.

Dostum her zaman böyle hep dengesiz bir durumda bazen ayarların hepsini full yapıyorum 3-0' dan aşşağı inmiyorum bazen hepsini low yapıyorum 5.0-0.8 arası gidip geliyor, ortalama bir ayarda en azıdan 1.2-0.5 arası duruyor ama oda 5-10 saniyede bir çıkıp iniyor devamlı. İnternetten yapıyor gibi gelseydi ayarlarla uğraşınca bu kadar fark etmezdi devam ederdi her ayarda ama kimi ayarlarda arada bi iyi denk geliyor değerler.
Araştırdım da iki tür var değeri varmış. Biri server bazlı diğeri ise donanım kaynaklı. Sendeki sanırım donanım kaynaklı olan ve benim tahminim tek kanal RAM kullanmandan kaynaklı bir durum. RAM'ini çift kanal yapmanı önermekten başka çarem yok.

Araştırdım da iki tür var değeri varmış. Biri server bazlı diğeri ise donanım kaynaklı. Sendeki sanırım donanım kaynaklı olan ve benim tahminim tek kanal RAM kullanmandan kaynaklı bir durum. RAM'ini çift kanal yapmanı önermekten başka çarem yok.
Yakın zamanda RAM ekleyeceğim başkan tamamdır. Ancak başka bir problem olabilir mi acaba bir bilene sormak için yazdım buraya belki başka bir şey de çıkabilir bilen biri yazar umarım. Teşekkürler desteğin için.

Yakın zamanda Ram ekliycem başkan tamamdır. Ancak başka bir problem olabilir mi acaba bir bilene sormak için yazdım buraya belki başka bir şeyde çıkabilir bilen biri yazar umarım. Teşekkürler desteğin için.
Daha önce burada CS'de bir takım sorunlar yaşayan arkadaşlar olmuştu ve 2. RAM'i ekleyerek sorunlarını çözmüşlerdi. O yüzden önerdim ve sadece CS için de değil çift kanal her oyunda güzel bir FPS artışı ve stabilite sağlayacaktır.

Topluluk sunucusu bile olsa aldığınız 30 FPS değeri gerçekten düşük. Bunun tek sebebi bağlantı ile alakalı değildir diye düşünüyorum. Virüs yemiş olabilir misiniz? FPS rehberim mevcut, isterseniz bir göz atın hocam;

Topluluk sunucusu bile olsa aldığınız 30 FPS değeri gerçekten düşük. Bunun tek sebebi bağlantı ile alakalı değildir diye düşünüyorum. Virüs yemiş olabilir misiniz? FPS rehberim mevcut, isterseniz bir göz atın hocam;

Desteğin için teşekkürler dostum ancak FPS değerleri normalde 150 civarı dandik bir program ile video çekimi yaptığım için öyle gözüktü sadece standartta 1650x1050 çözünürlük orta grafiklerde şu an 5-10 saniyede dalgalanan var değerinin getirdiği kasma dışında bir problemim yok. Yakın zamanda RAM ekleyeceğim bakalım Dual Channel olarak nasıl olur bakıp göreceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı