Ryzen 5 1400 ve GTX 1060 Darboğaz

atanoyan

Centipat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda görüldüğü gibi darboğaz sorunu yaşıyorum. Bu sistemin sizce darboğaz yapması normal mi ?

Sistemim:
Ryzen 5 1400 @ 3.8 GHz
Corsair 2x8 3000 MHz RAM
Asus Rog Strix B350-F Anakart
Asus Dual GTX 1060 3GB OC
Corsair 120GB SSD
WD Blue 1 TB HDD

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda görüldüğü gibi darboğaz sorunu yaşıyorum. Bu sistemin sizce darboğaz yapması normal mi ?

Sistemim:
Ryzen 5 1400 @ 3.8 GHz
Corsair 2x8 3000 MHz RAM
Asus Rog Strix B350-F Anakart
Asus Dual GTX 1060 3GB OC
Corsair 120GB SSD
WD Blue 1 TB HDD
Ayarları yükseltirseniz azalacaktır darboğaz fakat 64 kişi yerine daha az kişi olan bir servera girerseniz darboğaz azalacaktır.

Ayarları yükselttiğim halde bir şey değişmiyor. 64 kişi yerine daha düşük kapasiteli sunuculara girmek ise bir çözüm değildir.
Eğer önerileri dikkate almayacaksanız konu açmayın. Arkadaş orda sana bir şey öneriyor sen ise reddediyorsun. Eğer reddediyorsan neden konu açtın? arkadaşın önerdiği çözüm değilse buraya konu açmayıp kendin çözüm üretebilirdin hani çok bildiğin için arkadaşın önerisini dikkate almıyorsun ya.

Bende de darboğaz söz konusuydu. Ekran kartım GTX 1060 3 GB. İşlemcim Ryzen 3 2200G. Yabancı bir sitede verilen ayarları uygulayarak 60-70 FPS aldım. Sende deneyebilirsin.
"
  1. Open the NVIDIA Control Panel and navigate to Manage 3D Settings
  2. Select the tab Program Settings and find Battlefield 5. If you can not find it, click on Add and try to find it here. (try running the game first and close it down again if you can not find it)
  3. Set Maximum pre-rendered frames to 1
  4. Set Monitor Technology to G-SYNC (if applicable)
  5. Set Multi-Display/Mixed GPU Acceleration to Single display performance mode
  6. Set Power Management Mode to Prefer maximum performance
  7. Set Texture filtering – Quality to Performance
  8. Disable Vertical Sync
  9. Enable Threaded Optimization
  10. Set Preferred Refresh Rate to Highest available
  11. Apply the changes and navigate to Adjust desktop size and position
  12. Check the checkbox Override the scaling mode set by games and programs and click on Apply.
"

Bende de darboğaz söz konusuydu. Ekran kartım GTX 1060 3 GB. İşlemcim Ryzen 3 2200G. Yabancı bir sitede verilen ayarları uygulayarak 60-70 FPS aldım. Sende deneyebilirsin.
"
  1. Open the NVIDIA Control Panel and navigate to Manage 3D Settings
  2. Select the tab Program Settings and find Battlefield 5. If you can not find it, click on Add and try to find it here. (try running the game first and close it down again if you can not find it)
  3. Set Maximum pre-rendered frames to 1
  4. Set Monitor Technology to G-SYNC (if applicable)
  5. Set Multi-Display/Mixed GPU Acceleration to Single display performance mode
  6. Set Power Management Mode to Prefer maximum performance
  7. Set Texture filtering – Quality to Performance
  8. Disable Vertical Sync
  9. Enable Threaded Optimization
  10. Set Preferred Refresh Rate to Highest available
  11. Apply the changes and navigate to Adjust desktop size and position
  12. Check the checkbox Override the scaling mode set by games and programs and click on Apply.
"
Birazcık iyileşme oldu. Teşekkür ederim yardımın için.

Eğer önerileri dikkate almayacaksanız konu açmayın. Arkadaş orda sana bir şey öneriyor sen ise reddediyorsun. Eğer reddediyorsan neden konu açtın? arkadaşın önerdiği çözüm değilse buraya konu açmayıp kendin çözüm üretebilirdin hani çok bildiğin için arkadaşın önerisini dikkate almıyorsun ya.

Önerdiği şey çözüm gibi durmuyor arkadaşımız 64 kişilik sunucularda nasıl oynayacağını sormuş nasıl oynamaması gerektiğini değil. Ayrıca arkadaş bunun için çözüm arıyor oda biliyordur herhalde 32 kişilik sunucularda kasmaya sorunu olmayacağını.

Önerdiği şey çözüm gibi durmuyor arkadaşımız 64 kişilik sunucularda nasıl oynayacağını sormuş nasıl oynamaması gerektiğini değil. Ayrıca arkadaş bunun için çözüm arıyor oda biliyordur herhalde 32 kişilik sunucularda kasmaya sorunu olmayacağını.
Madem onu çözüm olarak kabul etmiyor verdim ben de cevabını, yeni işlemci alsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı