Ryzen 5 1400 ve GTX 1060 oyun ve sıcaklık değerleri

Arkadaşlar merhaba, hayırlı hafta sonları, 1 hafta önce toplamış olduğum sistemin sıcaklık ve oyun değerlerini paylaşmak istiyorum. Özetle sistem özelliklerim şöyle:
  • AMD Ryzen 5 1400
  • Gigabyte A320m-ds2
  • MSI Armor GTX 1060 6G
  • GSkill 8GB 2133MHz
Henüz birkaç oyunda test imkanım oldu, BF1 ultra ayarlarda min 64 max 110 FPS aldım, World Of Tanks ultra ayarlarda min 88 max 119 FPS, Sniper Elite 4 ultra ayarlarda min 70 max 111 FPS aldım, Crysis 3 Ultra ayarlarda min 58 max 98 FPS aldım.

İşlemci ve ekran kartının boşta ve yük altında ki ısı değerleri ise şöyle;
İşlemci; boşta 35-37 derece yük altında daha 58 dereceyi geçtiğini görmedim. (Stok fan kullanıyorum.)

Ekran kartı ise beni çok şaşırttı havalar bu denli sıcakken BF1 ultra ayarlarda 64 kişilik sunucuda 60 dereceye bile ulaşmadı. Becerebilirsem oyun içi video çekip buraya atmak istiyorum, fakat nasıl yapacağıma dair bir bilgim yok. :) Son olarak arkadaşlar, BF1'de 64 kişilik sunucuda oyuna girdiğim zaman yer yer FPS droplar yaşıyorum 50 ye kadar düşüyor sizce bunun nedeni RAM kaynaklı mı? Mesela RAM kullanımı 7GB çıktığı oluyor, bunun sebebi nedir? 24 veya 40 kişilik sunucularda böyle bir sorun yok.

Değerler çok iyi, kasanızın modelini ve eğer özel fan taktıysanız modellerini öğrenebilir miyim? :)
Kasam pek iyi değil Xigmatek Asgard 80 plus 600w modeli 2 adet fanla geliyor, ek bir fan takmadım ama fanları gayet sessiz çalışıyor, arka fan ise beyaz ledli ön fanda led yok, kasa fiyatına göre makul aslında tek handikapı ise güç kaynağı fanı fazla sesli çalışıyor. :) Güç kaynağı 12v kanalından 580w güç veriyor.
XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA

Arkadaşlar sanırım ekran kartını bugün servise yolluyorum, sebebini çözemediğim bir şekilde fps droplar yaşıyorum buda canımı çok sıkıyor, internette test videolarında alınan fps yi ben alamıyorum, eski sistemimle, GTX 970 ile kıyaslıyorum onun aldığı değerleri bile alamıyorum, sorun neyde bir türlü çözemedim.

Arkada plandaki uygulamaları kontrol edin. Oyun sırasında arka planda sistemin gücünü sömüren ne görüyorsanız sonlandırın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı