Ryzen 5 1500X 95 derece

297689

Hectopat
Makaleler
1
CS:GO oynuyordum. Maç esnasında değerlere baktığımda işlemcinin 95 derece olduğunu gördüm. Korkudan oyunu kapattım direkt. Böyle bir şey mümkün mü? 80 derecede bilgisayarın kapanması gerekmez miydi?
Düzenleme: AMD Ryzen Master indirip boştaki değerlere baktım. Şok oldum resmen.

Adsız.png

Kullandığım kasada ısınma problemi var. Ön camını çıkarınca sıcaklıklar düşüyor. Fakat önceden de camlı kullanıyordum ve bu dereceleri görmüyordum. Ne değişti, anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO oynuyordum. Maç esnasında değerlere baktığımda işlemcinin 95 derece olduğunu gördüm. Korkudan oyunu kapattım direkt. Böyle bir şey mümkün mü? 80 derecede bilgisayarın kapanması gerekmez miydi?

Eki Görüntüle 916289

Kullandığım kasada ısınma problemi var. Ön camını çıkarınca sıcaklıklar düşüyor. Fakat önceden de camlı kullanıyordum ve bu dereceleri görmüyordum. Ne değişti, anlamadım.

Macun kuruşumuş olabilir. Yeni macun sürün.
Bu arada çoğu sistem kendini 105 derecede kapatıyor.

Eki Görüntüle 916289

Toz temizliği ve termal macun değişimi yapın.

Ryzen Master zaten soğutma profilini iyileştirmek için fazladan derece gösteriyor ancak sizin değerleriniz oldukça fazla CS GO için. En basitinden tavsiyem termal macun yenilemeniz.

Ben de 1500X kullanıyorum stres testinde bile 65 dereceyi geçmiyor stok fanıyla. Ön cam ile uğraşma kasanı temizle, termal macunu yenile kendine gelir sistem.

@297689 macun doğru sürülmemiş veya kalitesiz marka kullanılmış olabilir. Tekrar kontrol edin.

Geri
Yukarı