Ryzen 5 1500X 95 derece

Arctic'in macununu kullanmıştık. Bu forumdan da tavsiye almıştım diye hatırlıyorum. Macunda bir sorun olacağını sanmıyorum ama bakmakta fayda var. Parmak ucu kadar damlatıp kartla yaydık üstüne.
Stokta bazen bayatlamış ürünleri gönderebiliyorlar o yüzden CPU yüzeyini alkollü bir bezle temizleyip tekrardan çarpı şeklinde macun sürün. Montaj sırasında diğer arkadaşların dediği gibi tam oturmama sebebiyle hava kabarcıkları oluşmuş olabilir. Sisteminiz boştayken işlemci yükü yüzde kaç oluyor bir de ?

N11'den almıştık sanırım. Sahte çıkma ihtimali var mı?

N11 satıcıları bu konuda biraz sabıkalı evet sahte olabilir. Orijinal alabileceğin yerler;

Bu da benim aldığım macun;

Sisteminiz boştayken işlemci yükü yüzde kaç oluyor bir de ?
En fazla %2.
Evet. Olabilir n11 de sahtekar satıcı çok. Bu n11 in suçu değil ama sadece o aracı firma.
Büyük ihtimalle sahte, Teknobiyotik dışında başka yerde pek orijinaline rastlamadım.
N11 satıcıları bu konuda biraz sabıkalı evet sahte olabilir
Şaşırdım. O zaman yeni macun almak zorundayız.
Şu an arkada CS:GO'yu açık bıraktım. BOT'lar ile rekabetçi moduna girdim. İşlemci 81 derece.
Önceden de ısınıyordu ama taş çatlasın 65-68 derece oluyordu.

Şuan zaten herkesin dediği gibi işlemciyi söküp tekrardan macunu yenileyin. Sonuçlar eğer hala çıkıyorsa, ki zannetmiyorum başka bir çözüm üretmeye çalışırız. Tavsiyem ayrıca kasa içini güzelce temizlemeniz.

Şuan zaten herkesin dediği gibi işlemciyi söküp tekrardan macunu yenileyin. Sonuçlar eğer hala çıkıyorsa, ki zannetmiyorum başka bir çözüm üretmeye çalışırız. Tavsiyem ayrıca kasa içini güzelce temizlemeniz.
Kasa zaten kronik sorunluymuş. Görünüşüne aldanıp almıştık. Cehaletimizin bedeli bu işte. Yardımlarınız için teşekkürler.

Kasa zaten kronik sorunluymuş. Görünüşüne aldanıp almıştık. Cehaletimizin bedeli bu işte. Yardımlarınız için teşekkürler.
İnanın karton mukavva kutuya bile koysanız o sıcaklıklara ulaşmaz o işlemci stok soğutucu ile =) Muhtemelen macun kuruması sizin probleminiz.

Şu an arkada CS:GO'yu açık bıraktım. BOT'lar ile rekabetçi moduna girdim. İşlemci 81 derece.
Önceden de ısınıyordu ama taş çatlasın 65-68 derece oluyordu.

65-68 derece normal stok fanıyla, özellikle de termal macun problemliyse. 55-60 derecede ben kullanıyorum oyunlarda. Bunu da bugün kaydettim kendi sistemimle;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
81 derece çok yüksek, ilk iş termal macun olsun işlemciyi de o sıcaklıklarda zorlama, zarar verme. 1500X güzeldir. 😄

İnanın karton mukavva kutuya bile koysanız o sıcaklıklara ulaşmaz o işlemci stok soğutucu ile =) Muhtemelen macun kuruması sizin probleminiz.
Haklısınız valla. En kısa zamanda kasanın içini açıp büyük bir temizlik daha yapacağız o halde.

Bu arada biz yaptığımız son temizlikte anakartı yerinden sökmeden, kasanın içinde fan montajı yapmaya çalıştık. Tabiri caizse anamız ağladı. Vidalar sürekli boşluğa denk geliyordu. Bu sefer hiç çekinmeden anakartı sökeriz artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı