Ryzen 5 1500X İçin GTX 1660Ti vs RTX 2060

Hangi ekran kartı?

• GTX 1660Ti

Oy: 7 41,2%
  • RTX 2060

Oy: 10 58,8%

• Oy verenlerin toplamı
    17
Gaming modeli de darboğaz yapabilir yüksek ihtimalle ve zarar konusuna gelirsekte darboğaz dediğimiz şey aslında işlemcinin yapılan işlem sayısına ayak uyduramaması ve dolayısıyla veri işleyişini yavaş yapması ve bu bağlamda da ekran kartına binmesi gereken yükü aslında kendi üzerine alması ve ekran kartının tüm potansiyeliyle çalışmasını engellemesi olarak açıklanabilir. Bunun zararı olduğunu sanmıyorum fakat sadece aldığın ekran kartının CPU Load kısmındaki kıstasından tam olarak yararlanmanı önler. Bu da ekran kartının tam yükte çalışmamasına ve alabileceğin verimi azaltır yani verdiğin paranın hakkını çatır çatır vermez tam olarak.

Gaming modeli de darboğaz yapabilir yüksek ihtimalle ve zarar konusuna gelirsekte darboğaz dediğimiz şey aslında işlemcinin yapılan işlem sayısına ayak uyduramaması ve dolayısıyla veri işleyişini yavaş yapması ve bu bağlamda da ekran kartına binmesi gereken yükü aslında kendi üzerine alması ve ekran kartının tüm potansiyeliyle çalışmasını engellemesi olarak açıklanabilir. Bunun zararı olduğunu sanmıyorum fakat sadece aldığın ekran kartının CPU Load kısmındaki kıstasından tam olarak yararlanmanı önler. Bu da ekran kartının tam yükte çalışmamasına ve alabileceğin verimi azaltır yani verdiğin paranın hakkını çatır çatır vermez tam olarak.
şimdi ilerde upgrade ettiğimizi düşünelim işlemciyi o zamana kadar idare eder mi çünkü rx 590 sa 1660ti bana daha iyi güven veriyor

Valla AMD ekran kartlarını performans anlamında ben daha çok seviyorum fakat NVIDIA tarafı da gayet iyi tabi, yani AMD daha ziyade fiyat / performans ürünleri piyasaya sürüyor bence ama genel anlamda NVIDIA daha pahalı geliyor. Hangisi daha güvenilir veya dayanıklı bu kişide bitiyor yine bana göre çünkü en nitekim teknolojik bir cihaz alıyoruz ve garantiden söz edemeyiz. Kullanıma, parça ömrüne, üretim hatalarına vesaire durumlarına göre ilerliyor birçok şey ama benim şahsi kanaatim sizin yerinizde olsaydım RX 590'a göz atardım.

"Ryzen 5 1500x 3.7GHz - MSI B450M PRO-VDH - Reeinno 1x8 GB DDR4 2400MHz - Asus GTX 1060 3GB Dual OC - RAMPAGE FROSTY-B - FSP 500W 60AHBC 80+ - Elba V2 - WD 1TB 7200RPM - Seagate 500GB 5400RPM - AOC G2460VQ6 - Xbox One S Controller" özelliklerine sahip bilgisayarım var ben de ekran kartımı 900-1000₺ arası bir fiyat ile satıp GTX 1660Ti veya RTX 2060 ile değiştirmek istiyorum. Hangi ekran kartını tercih etmeliyim? GTX 1660Ti olarak bunu, RTX 2060 olarak da bunu düşünüyorum aralarında 300₺'lik bir fark var ancak şuanlık ekstra 300₺'lik bir harcama yapamam. Lütfen tercih ederken şuan sahip olduğum işlemci, RAM, ve anakarta göre değerlendirme yapınız. Ek olarak önerilerinize de açığım. Tercihinizin sebeplerini de yazınız lütfen.
[/QUOTE
2 karttada darboğaz olur büyük ihtimalle

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı