Ryzen 5 1500X sisteme antivirüs önerisi

Avira'da çalışmıyorum, korkmana gerek yok. :D
Asıl @Murat5038 Kaspersky Lab Forumda moderatör. :LOL:
Ön yargılarınızdan kurtulmanız lazım biraz da.
Vahşi kapitalizmle henüz tanışmadınız demekki. Birincisi Windows bütün mahremiyetimizi CIA' ile paylaşıyor. Kendisi Casus yazılım zaten. Virüs işine gelince de, insanları ikinci defa sağmak için oluşturulmuş bir sistem. Aynı sigortacılık gibi. Yaşayabileceğin bütün zararı ömürlük taksite bağla. Hiçbirşey olmasa da enayi gibi ver. Büyük bir sıkıntı olunca da zararın hepsi karşılanmasın.
Aynı mantık, artı olarak da kötü niyetli olduklarını düşünüyorum.

Dünya çok masum bir yer zaten. Her yer çiçek böcek, insanlar kolkola. Ne güzel hayat. Raporu varmış. İnandık biz de. Sanal dünyada herhangi bir virüs için kulak burun boğaz servisinden "4 aylık hamile" raporu da alabilirsiniz. Ben virüs programı işe yaramıyor demiyorum. Aynı bir MAFIA babası gibi seni kendinden korumak için senden ücret temin ediyor.
Ayrıca madem her virüs'ün kimliği var, üreten de bellidir. Niye yakalayıp hapse tıkmıyorlar bunları üretenleri.

Arkadaşlar biraz önce bir oyun için ufak bir yama paketi indirdim ardından silmeye çalıştığımda bu dosya System tarafından kullanılıyor dedi. Bilgisayarı kapatıp açmaya çalıştığımda ise Windows güncelleme yaptı güncellemeden sonra dosyayı silebildim. Acaba Windows güncellemesini dosyadaki virüs sağlayıp sisteme sızmış olabilir mi? (Dosyayı sadece indirdim açıp kurmadım)
Tabi bu olaydan sonra korkup Kaspersky Total Security programını deneme sürümü olarak indirdim ve tam tarama başlattım şuanda tarama yapıyor. Sizce bu virüsü bulabilir mi? Şu Windows güncellemesi falan baya korkuttu beni sizce tesadüf müdür yoksa bu tarz virüsler var mı?

Ayrıca Kaspersky sistemi çok yorar diyorlar oyun oynarken veya internette gezinirken beni ciddi derecede etkiler mi bu virüs programı?

Sistemim:
  • Ryzen 5 1500X
  • RX 480
  • 8 GB RAM

Sistemin şahane, windowsun sana sunduğu her güncellemeyi kabul etmek zorunda değilsin. Otomatik güncellemeni kapat, nelerin bilgisayarına ineceğini sen seç, antivirüs ise sana elbette koruma sağlar. Bitdefender ilk başta hızlı ve akıcı görünür. Bir kaç gün sonra ne hikmetse:spam: kasan 100 kilo yük taşıyormuş gibi yavaşlamaya başlar. Geç tepkiler verir. Kaspersky ise ilk andan itibaren sisteminin canına okur. Nod32 ise hayatında yüklediğin en hafif antivirüs davranışları sergileyen :yerlerde:step programlarından biridir. Sadece internette sayfalara girerken tarayıcı için antivirüs eklentileri var. İndirme yaparken güvenli kaynakları kullan, torrent için karar senin ama böyle güzel bir sistemi torrent çöplüğüne sokma. Koruma ilk anda sensin..:uyan:

@üyeliğimi silin
İyi bir antivirüs kullanmayalım ve bilgilerimizi mi çaldıralım? Dünden beri Türkiye de dahil olmak üzere 74 ülkeye siber saldırı yapılıyor.
Bizim elimizden bir şey gelmez. Fazla düşünmemek lazım. Bizim yapabileceğimiz tek şey şu an için kendimizi korumak.

Sistemin şahane. Windows'un sana sunduğu her güncellemeyi kabul etmek zorunda değilsin. Otomatik güncellemeni kapat, nelerin bilgisayarına ineceğini sen seç. Antivirüs ise sana elbette koruma sağlar. Bitdefender ilk başta hızlı ve akıcı görünür. Bir kaç gün sonra ne hikmetse kasan 100 kilo yük taşıyormuş gibi yavaşlamaya başlar. Geç tepkiler verir. Kaspersky ise ilk andan itibaren sisteminin canına okur. ESET NOD32 ise hayatında yüklediğin en hafif antivirüs davranışları sergileyen step programlarından biridir. Sadece internette sayfalara girerken tarayıcı için antivirüs eklentileri var. İndirme yaparken güvenli kaynakları kullan, torrent için karar senin ama böyle güzel bir sistemi torrent çöplüğüne sokma. Koruma ilk anda sensin.
:uyan:
Sen ESET NOD32 mi önerdin, yoksa bana mı öyle geldi? ESET NOD32 en kötü antivirüslerden bir tanesi. Hafif bir yazılım istiyorsa Norton kullanır.
Bir kere güvenlik güncellemeleri çok önemlidir Windows için. Güvenlik açıkları kapatılır ve böylece kullanıcıların güvende kalması sağlanır.

Ayrıca madem her virüs'ün kimliği var, üreten de bellidir. Niye yakalayıp hapse tıkmıyorlar bunları üretenleri.
Tıkmadıklarını nereden biliyorsun? Diğer yazdıkların kime yazılmış belli değil ondan cevap yazmıyorum. Çoğu yanlış bu arada.

@üyeliğimi silin
İyi bir antivirüs kullanmayalım ve bilgilerimizi mi çaldıralım? Dünden beri Türkiye de dahil olmak üzere 74 ülkeye siber saldırı yapılıyor.
Bizim elimizden bir şey gelmez. Fazla düşünmemek lazım. Bizim yapabileceğimiz tek şey şu an için kendimizi korumak.

Sen ESET NOD32 mi önerdin, yoksa bana mı öyle geldi? ESET NOD32 en kötü antivirüslerden bir tanesi. Hafif bir yazılım istiyorsa Norton kullanır.
Bir kere güvenlik güncellemeleri çok önemlidir Windows için. Güvenlik açıkları kapatılır ve böylece kullanıcıların güvende kalması sağlanır.

+1 verdim o da beni anlamadığın için..:uyan:

Antivirüs programları bilgilerinin çalınmasını engellemez. Windows kullanman yeterli bunun için. Milleti gaza getirip Program mı satacaksınız anlamadım ki?!
Dediklerim yanlışmış diyor öbürü de. Neresi yanlış onu söyle.
İnternete bağlandığınız her an izleniyorsunuz. Bütün girdiğiniz siteler sizin hakkınızda rapor oluşturuyor. Yönelimlerinizi takip ediyorlar. Hatta bazı siteler sizin haberiniz olmadan yüzünüzü tarıyor. Virüs programı veya Spy ware kullanmak sizi 3. kişilerden korur. Kendinizden veya şirketlerden, istihbarat birimlerinden vs korumaz. Ondan da sınırlı bir şekilde korur. Bunun yanında paranızı alır. Sisteminizi çok güzel yavaşlatır.
Bunu şey gibi düşünebilirsiniz.
Evden çıkarken, girerken, odalarda, sokakta, markette heryerde, her hareketinizde basacağınız yer önceden aranıyor. Kontrol ettikten sonra size gel diyorlar. Bunun ne mantığı var?

Benim önerim, Windows'un yanında geleni kullanın.

+1 verdim o da beni anlamadığın için..:uyan:
Hafif yazılım diye Norton öneriyorlar bir de. :) Norton'un çalışması için bir bilgisayar daha lazım. PC'yi açma daha garanti.

Tıkmadıklarını nereden biliyorsun? Diğer yazdıkların kime yazılmış belli değil, ondan cevap yazmıyorum. Çoğu yanlış bu arada.
Arkadaşlar kendi düşüncelerinin doğru olduğu zannediyorlar bence.
Antivirüs programları bilgilerinin çalınmasını engellemez. Windows kullanman yeterli bunun için. Milleti gaza getirip program mı satacaksınız, anlamadım ki!
Dediklerim yanlışmış diyor öbürü de. Neresi yanlış, onu söyle.
İnternete bağlandığınız her an izleniyorsunuz. Bütün girdiğiniz siteler sizin hakkınızda rapor oluşturuyor. Yönelimlerinizi takip ediyorlar. Hatta bazı siteler sizin haberiniz olmadan yüzünüzü tarıyor. Virüs programı veya Spy ware kullanmak sizi 3. kişilerden korur. Kendinizden veya şirketlerden, istihbarat birimlerinden vs. korumaz. Ondan da sınırlı bir şekilde korur. Bunun yanında paranızı alır. Sisteminizi çok güzel yavaşlatır.
Evden çıkarken, girerken, odalarda, sokakta, markette heryerde, her hareketinizde basacağınız yer önceden aranıyor. Kontrol ettikten sonra size gel diyorlar. Bunun ne mantığı var?

Hafif yazılım diye Norton öneriyorlar bir de. :) Norton'un çalışması için bir bilgisayar daha lazım. PC'yi açma daha garanti.
Senin dediğin 7-8 yıl önce olan Norton. Norton'un yazılımları hafif. Doğru yapılandırılmış Avira, Panda gibi ücretsiz antivirüsler normal bir ev kullanıcısı için yeterlidir. Ben zorla "Avira yükleyeceksiniz, ücretli olsun." diye demiyorum. Yanında alternatif de sunuyorum. Windows Defender'i kapat, daha iyi olur bence. En azından boşu boşuna RAM ve işlemci tüketmez sistemde.
Windows casusluk yapabilir. Ama kredi kartı bilgilerimizin çalınmaması ve bilgilerimizin kötüye kullanılmaması önemli burada.
+1 verdim onu ve beni anlamadığı için. :uyan:
Asıl siz anlamıyorsunuz bizim ne demek istediğimizi. "Windows Defender yetersizdir." diyoruz. Anlamıyorsunuz. Sanki ücretsiz antivirüs yok Windows Defender'den başka.
"ESET iyi değildir." diyoruz, anlamıyorsunuz. Büyük ihtimalle ESET'i de orijinal kullanmıyorsunuzdur.
@Murat5038'in buraya çok katkıları oldu. Siz @Murat5038'e de katılmıyorsunuz. Kaspersky'nin Türkiye'de bulunan forumunun moderatörü yapmışlar @Murat5038'i. Bu işleri bilmese moderatör yaparlar mı?

Son düzenleme:
Antivirüs programları bilgilerinin çalınmasını engellemez. Windows kullanman yeterli bunun için. Milleti gaza getirip Program mı satacaksınız anlamadım ki?!
Dediklerim yanlışmış diyor öbürü de. Neresi yanlış onu söyle.
İnternete bağlandığınız her an izleniyorsunuz. Bütün girdiğiniz siteler sizin hakkınızda rapor oluşturuyor. Yönelimlerinizi takip ediyorlar. Hatta bazı siteler sizin haberiniz olmadan yüzünüzü tarıyor. Virüs programı veya Spy ware kullanmak sizi 3. kişilerden korur. Kendinizden veya şirketlerden, istihbarat birimlerinden vs korumaz. Ondan da sınırlı bir şekilde korur. Bunun yanında paranızı alır. Sisteminizi çok güzel yavaşlatır.

1. Güvenlik yazılımları bilgilerin çalınmasını engeller. Fakat NSA, CIA'den değil.
2. Windows ne alaka onu çözemedim sanırım şunu demek istiyorsunuz.; Microsoft bilgilerimi ABD ile paylaşıyor. Evet her şey CIA ve NSA'in elinde. Ama alakayı çözemedim.
3. Milleti gaza getirmeye gerekte yok zaten, Şuan sadece Kaspersky'nin 400 milyon gibi bir kullanıcısı var. Bitdefender, Symantec, McAfee, ESET vs. bunların kullanıcılarını'da hesaba katın. Yani Türkiye'de güvenlik yazılımı kullanımı az olabilir fakat Amerika ve Avrupa'da olay farklı. Onlar'da akılsız herhalde değil mi boşuna para veriyorlar.
4. İnternet'de izlenme olayı ile Antivirüs'ün ne alakası var. Güvenlik yazılımı sizi Windows Defender'ın yapamayacağı, beceremeyeceği hackerlar'dan, virüslerden, exploitler'den vs. korur. Windows Defender ile Kaspersky, Bitdefender, Norton'u karşılaştırıyorsunuz. Bu bile komik. Sonuçta güvenlik yazılımları bir VPN değil. VPN ağları bile NSA'in elinde. Google, Intel, Microsoft vs. bunlar ABD istihbaratına bilgi veriyor, izliyor diyorsunuz sanırım, tamam'da antivirüs yazılımı ile ne alakası var?
5. Yine bilmediğiniz konularda sallıyorsunuz finali'de sallayarak yapmışsınız. Norton en hafif güvenlik yazılımlarından biri. Yıllardır kullanıyorum. En ufak sorun yaşamadım. Kaspersky, Bitdefender'da sistemleri zorlayacak yazılımlar değiller.
6. Windows Defender hiç bir işe yaramıyor. Sadece yıllar önce çıkan Sality vs. virüslerinin eski variants türevlerini engeller, siler. Yeni malware türevlerinden, fidye yazılımlarından vs. en hızlı korunma yöntemi; Bitdefender, Kaspersky, Norton gibi güvenilir yazılımlardır.

Norton Security;
NS.png

Arkadaşlar kendi düşüncelerinin doğru olduğu zannediyorlar bence.
Ben o yüzden fazla üstlerine gitmiyorum anlamayan kişiye laf fayda etmiyor maalesef. O yüzden yazma gereği duymuyorum fazla.

1. Güvenlik yazılımları bilgilerin çalınmasını engeller. Fakat NSA, CIA'den değil.
2. Windows ne alaka onu çözemedim sanırım şunu demek istiyorsunuz.; Microsoft bilgilerimi ABD ile paylaşıyor. Evet her şey CIA ve NSA'in elinde. Ama alakayı çözemedim.
3. Milleti gaza getirmeye gerekte yok zaten, Şuan sadece Kaspersky'nin 400 milyon gibi bir kullanıcısı var. Bitdefender, Symantec, McAfee, ESET vs. bunların kullanıcılarını'da hesaba katın. Yani Türkiye'de güvenlik yazılımı kullanımı az olabilir fakat Amerika ve Avrupa'da olay farklı. Onlar'da akılsız herhalde değil mi boşuna para veriyorlar.
4. İnternet'de izlenme olayı ile Antivirüs'ün ne alakası var. Güvenlik yazılımı sizi Windows Defender'ın yapamayacağı, beceremeyeceği hackerlar'dan, virüslerden, exploitler'den vs. korur. Windows Defender ile Kaspersky, Bitdefender, Norton'u karşılaştırıyorsunuz. Bu bile komik. Sonuçta güvenlik yazılımları bir VPN değil. VPN ağları bile NSA'in elinde. Google, Intel, Microsoft vs. bunlar ABD istihbaratına bilgi veriyor, izliyor diyorsunuz sanırım, tamam'da antivirüs yazılımı ile ne alakası var?
5. Yine bilmediğiniz konularda sallıyorsunuz finali'de sallayarak yapmışsınız. Norton en hafif güvenlik yazılımlarından biri. Yıllardır kullanıyorum. En ufak sorun yaşamadım. Kaspersky, Bitdefender'da sistemleri zorlayacak yazılımlar değiller.
6. Windows Defender hiç bir işe yaramıyor. Sadece yıllar önce çıkan Sality vs. virüslerinin eski variants türevlerini engeller, siler. Yeni malware türevlerinden, fidye yazılımlarından vs. en hızlı korunma yöntemi; Bitdefender, Kaspersky, Norton gibi güvenilir yazılımlardır.

Norton Security;
Eki Görüntüle 233912
Konuyu doğru düzgün okusaydın alakası Ne çözemedim dediğiniz yerlerde aynı şeyi söylediğimizi görürdün. Sallıyorsun lafını da görmezden gelemem. Haddini bil. Fikrin varsa efendi efendi söylersin. Örnek verdiğin şeye bak bir de. Amerikalılar salak mı ki kullanıyorlar?! Amerikalıların yarısından çoğu uyuşturucu kullanıyor. Sen de kullan. Elbet bi bildikleri vardır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı