Ryzen 5 1500X sisteme RAM önerisi

Model sorunlu değil anlamıyorsunuz galiba? Aynı RAM'i B350 TomaHawk ile kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Teknoloji şans işidir. Sizde sorun çıktı diye "sakın almayın" diyemezsiniz.
2 Kişi de ve forumda birinin daha sıkıntısı olması sorunsuz mu demek? Oldu ki arkadaşta çalışmadı 2933'de ne olacak sorumluluk alıyor musun? Bu model sorunlu sakın almayın tabii ki diyebilirim.

Sorundan kastım kendi frekansında çalışmaması yoksa RAM 2133'de çalışır.

3000 MHz RAM 2133 MHz Olarak Çalışıyor
Buyur.

Kesin çalışanı önerme aman sakın ha sende var en iyisidir. Sonuçta sen almışsın. Yanlış yönlendirme yapıyorsun.

Yabancı forumlarda anakartların sitesinde bu model uyumluluk listesinde yok. Daha ne!

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız 2133MHz'de çalışması RAM'den kaynaklanmıyor. Anakarttan kaynaklanıyor. Bu model uzun zamandır var. Böyle bir problemi olsaydı zaten bende almayın derdim. Bu belleğin herhangi bir kronik sorunu yok. Bu arada uyumluluk listesinin olayını tam bilmiyorsunuz galiba. O listede sadece test edilmiş bellekler yazıyor. DDR4 olan ECC olmayan tüm bellekler uyumludur. Bu mesajdan sonra sizinle tartışmayacağım.

Yalnız 2133MHz'de çalışması RAM'den kaynaklanmıyor. Anakarttan kaynaklanıyor. Bu model uzun zamandır var. Böyle bir problemi olsaydı zaten bende almayın derdim. Bu belleğin herhangi bir kronik sorunu yok. Bu arada uyumluluk listesinin olayını tam bilmiyorsunuz galiba. O listede sadece test edilmiş bellekler yazıyor. DDR4 olan ECC olmayan tüm bellekler uyumludur. Bu mesajdan sonra sizinle tartışmayacağım.

Anakarttan mı? :ROFL: Her şey anakart yani bellek ile ilgili hiç bir sorun yok yani? :ROFL:

Aynı anakarta başka bellekler 2933 çalışırken bu model çalışmıyorsa bellek sorunludur bu kadar basit!

Anakarttan mı? :ROFL: Her şey anakart yani bellek ile ilgili hiç bir sorun yok yani? :ROFL:

Aynı anakarta başka bellekler 2933 çalışırken bu model çalışmıyorsa bellek sorunludur bu kadar basit!

Asus Prime B350M-A ve Ryzen 1500x kullanıyorum. Aynı sorunu ben de yaşadım ve BIOS güncellemesi ile GSkill Ripjaws RAM'lerimi şu anda 2933 Mhz'de çalıştırıyorum.

Belli ki sisteminizde bu RAM'leri verimli kullanmayla ilgili çözemediğiniz bir sorununuz var. Ancak bunun "çözülemeyen" bir sorun olduğunu iddia ederek "sakın ha almayın!" dememelisiniz, diyemezsiniz. Buna dair technopat'ın da güncel ve güzel bir rehberi var: AMD Ryzen RAM Frekansı Yükseltme Rehberi - Technopat

Anakartı asus olmayanlar için de sorunun çözüm mantığı açısından yol gösterici olduğunu düşünüyorum.
Bu RAM için kullanım deneyimi konusuna gelince gayet verimli, fiyat performans ürünü olarak gönül rahatlığıyla kullanabileceğinizi söyleyebilirim.

Asus Prime B350M-A ve Ryzen 1500x kullanıyorum. Aynı sorunu ben de yaşadım ve BIOS güncellemesi ile GSkill Ripjaws RAM'lerimi şu anda 2933 Mhz'de çalıştırıyorum.

Belli ki sisteminizde bu RAM'leri verimli kullanmayla ilgili çözemediğiniz bir sorununuz var. Ancak bunun "çözülemeyen" bir sorun olduğunu iddia ederek "sakın ha almayın!" dememelisiniz, diyemezsiniz. Buna dair technopat'ın da güncel ve güzel bir rehberi var: AMD Ryzen RAM Frekansı Yükseltme Rehberi - Technopat

Anakartı asus olmayanlar için de sorunun çözüm mantığı açısından yol gösterici olduğunu düşünüyorum.
Bu RAM için kullanım deneyimi konusuna gelince gayet verimli, fiyat performans ürünü olarak gönül rahatlığıyla kullanabileceğinizi söyleyebilirim.
Daha üstüne yüz kes basacağım sanırım sıkıntı yaşayan sistem benim değil. Bende CORSAIR var.

Arkadaşımın sistemi niye 2933 çalışmadı o halde? Son BIOS yüklü B350 Plus var onda da.

Daha üstüne yüz kes basacağım sanırım sıkıntı yaşayan sistem benim değil. Bende CORSAIR var.

Arkadaşımın sistemi niye 2933 çalışmadı o halde? Son BIOS yüklü B350 Plus var onda da.

Yani bu sorunun cevabı açık sanki. Bir yerde hata yapmış arkadaşınız.
Gönderdiğim videoyu izlediniz mi?
B350 Plus için RAM ürün numarasına göre uyumluluğu test edilmiş bellek listesine baktınız mı?

Son düzenleme:
Yani bu sorunun cevabı açık değil mi?
Bir yerde hata yapmış arkadaşınız demek ki. Gönderdiğim videoyu izlediniz mi?
Yapılabiliyor değil mi?
O zaman RAM ile ilgili bir sorun kalmadığını sanıyorum.
Video izledik her adımı voltajı denedik. Gigabyte anakartta da sorun çıkardı bellek sıkıntılı yabancı forumda da gördüm burda da.

Timingleri de değiştirdik.

1.JPG
Eki Görüntüle 255957Eki Görüntüle 255956 Eki Görüntüle 255956 Eki Görüntüle 255955 Eki Görüntüle 255955

Şöyle göstereyim öyleyse.

Dosya Ekleri

• 2.JPG
    2.JPG
    522,3 KB · Görüntüleme: 154
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı