Ryzen 5 1500X ve GTX 1660 Super CoD Warzone düşük FPS

couL

Hectopat
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar. Ben yakın zamanda GTX 1660 Super ekran kartını kullanmaya başladım. Fakat CoD Warzone oynarken FPS beklediğimden düşük ne yaptıysam düzeltemedim. Şöyle ki, ayarlar Low'dayken de 70 95 FPS arasındayım çok yüksek ayarlara da alsam yine bu FPS'lerde sabit kalıyor oyun ve kasma hissi var. V-Sync kapalı bu arada. Sebebi 1500X işlemcinin bu oyun için yetersiz kalmasından mı acaba? Ayrıca RAM'lerim 2x8 şeklinde 2400MHz. Örneğin Apex oynuyorum bu sistemde oyun yağ gibi akıyor 144 FPS'lerde. Warzone'da bilmediğim ince bir ayar mı var ne var bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İlginize şimdiden teşekkürler.

Hocam YouTube'dan ayarları stabilize etmek için bir video izleyebilirsiniz oyunun farklı ayarları var en uygununu bulmak için denemenizi öneririm Apex ile karşılaştırmşsınız ama Apex CoD'un yanından geçemez darboğaz olarak

Ben teknik bilgilere çok hakim değilim fakat sanki warzone daha çok ekran kartına yüklenir diye düşündüm de işlemci de baya önemli bir faktör bu oyunda anlaşılan. 1050ti ile oynuyordum Apex'i 2 hafta önce aldığım fps'ler arasında dağlar kadar fark var. Fakat cod warzone'da çok bir şey değişmedi gibi.

Ben teknik bilgilere çok hakim değilim fakat sanki Warzone daha çok ekran kartına yüklenir diye düşündüm de işlemci de bayağı önemli bir faktör bu oyunda anlaşılan. 1050 Ti ile oynuyordum Apex'i 2 hafta önce aldığım FPS'ler arasında dağlar kadar fark var. Fakat CoD Warzone'da çok bir şey değişmedi gibi.

Hocam ekran kartınız ve işlemciniz oyun için yeterli işlemci bir tık üst segment olsa tabii ki sizi rahatlatırdı fakat sizin oyunu daha yüksek FPS'lerde oynamanız gerek bu ekipmanlarla o yüzden bütün ayarları kurcalamanızı öneririm (ya da bir bilene danışabilirisiniz CoD Warzone'u)

Ekran kartı ve işlemci kullanım yüzdelerin nasıl? RAM'lerin Mhz'i biraz zayıf kalmış Ryzen için ama sebep o değildir. Bir de sıcaklık değerlerini paylaşırsan iyi olur.

Veya @night x rain dediği gibi oyunla alakalı olabilir.

Google'dan bulduğum şöyle bir şey var. Oyun açıkken: CTRL+ALT+DEL, görev yöneticisi, ayrıntılar, CoD Warzone sağ tık, öncelik ayarla = gerçek zaman. Belki bir faydası olur.

Son düzenleme:
Yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ediyorum. Yani açıkçası ben 1050ti ile oynarken de bu oyunu dev error 6068 gibi hatalar alıyordum bir sürü ayar falan değiştirmiştim belki de onunla ilgilidir. Oyun da dahil sistemdeki oyunun tüm dosyalarını silip tekrar yüklemeyi deneyeceğim olmazsa.
Ekran kartı ve işlemci kullanım yüzdelerin nasıl? RAM'lerin Mhz'i biraz zayıf kalmış Ryzen için ama sebep o değildir. Bir de sıcaklık değerlerini paylaşırsan iyi olur.

Veya @night x rain dediği gibi oyunla alakalı olabilir.

Google'dan bulduğum şöyle bir şey var. Oyun açıkken: CTRL+ALT+DEL, görev yöneticisi, ayrıntılar, CoD Warzone sağ tık, öncelik ayarla = gerçek zaman. Belki bir faydası olur.
Bunu deneyeceğim şu an dönüş yapacağım olumlu sonuç alırsam.

Peki biraz konu hakkında bilgi edinip işlemcime overclock yapmaya çalışsam önüne geçebilir miyim sizce bu sıkıntıların?

Oynadığın diğer oyunlarda darboğaz vb. olmuyorsa alakası bile olmaz. Ben 5500 XT 8GB ile rahat rahat oynuyorum bir tane sorun olmadı senin kart birazcık daha güçlü diye niye olsun. Oyunla alakalı bir sorun gibi duruyor bana göre.

Bu konuda birisi 3900X ve 1080 Ti ile bile doğru düzgün oynayamadığını söylemiş. HDD kullanıyorsan oyunu SSD'ye de kurabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı