Ryzen 5 1500X ve GTX 1660 Super CoD Warzone düşük FPS

couL

Hectopat
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar. Ben yakın zamanda GTX 1660 Super ekran kartını kullanmaya başladım. Fakat CoD Warzone oynarken FPS beklediğimden düşük ne yaptıysam düzeltemedim. Şöyle ki, ayarlar Low'dayken de 70 95 FPS arasındayım çok yüksek ayarlara da alsam yine bu FPS'lerde sabit kalıyor oyun ve kasma hissi var. V-Sync kapalı bu arada. Sebebi 1500X işlemcinin bu oyun için yetersiz kalmasından mı acaba? Ayrıca RAM'lerim 2x8 şeklinde 2400MHz. Örneğin Apex oynuyorum bu sistemde oyun yağ gibi akıyor 144 FPS'lerde. Warzone'da bilmediğim ince bir ayar mı var ne var bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İlginize şimdiden teşekkürler.

Oynadığın diğer oyunlarda darboğaz vb. olmuyorsa alakası bile olmaz. Ben 5500 XT 8GB ile rahat rahat oynuyorum bir tane sorun olmadı senin kart birazcık daha güçlü diye niye olsun. Oyunla alakalı bir sorun gibi duruyor bana göre.

Bu konuda birisi 3900X ve 1080 Ti ile bile doğru düzgün oynayamadığını söylemiş. HDD kullanıyorsan oyunu SSD'ye de kurabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet oyun hdd'de ssd'ye yüklemek istemedim boyutundan dolayı :) belki de hdd olabilir sorun evet. Ama oyunu bir ara komple silip tekrar yükleyeceğim umarım sorun çözülür. Çözülmezse de dert değil oynamam oyunu ama kartı alalı 4 5 gün oldu biraz hayal kırıklığı yaşadım tabi :)

@couL SSD'ye geçir oyunu. Güzel bir kart almışsın ki 1500X de sağlam 4/8 bir işlemci. 3100'ün bir tık altı sayılır yani bu seviye kartlarda çökmez. Witcher 3'de HDD kaynaklı takılmalar çok oluyordu eskiden bende SSD'ye geçirince kendine gelmişti oyun örneğin.

@couL SSD'ye geçir oyunu. Güzel bir kart almışsın ki 1500X de sağlam 4/8 bir işlemci. 3100'ün bir tık altı sayılır yani bu seviye kartlarda çökmez. Witcher 3'de HDD kaynaklı takılmalar çok oluyordu eskiden bende SSD'ye geçirince kendine gelmişti oyun örneğin.
Şu an hdd'de kapladığı boyuta baktım warzone'nun tam 104 gb. Benim ssd 240gb'lık bir model denemeye bir kurarım ssd'ye olmazsa ama hayatta ssd'de barındırmam bu oyunu yine de teşekkür ederim yardımlarınız için :)

Geri
Yukarı