GTX 1660 Super ve Ryzen 5 3600 CS:GO düşük FPS

Klerwsky

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 1.5 hafta önce yeni bir bilgisayar topladım ekran kartım GTX 1660 Super işlemcim Ryzen 5 3600 CS:GO oyununda rekabetçi de 400 500 FPS'den 180 200 FPS düşüyor kasıyor. Sadece CS:GO oyununda var FPS sıkıntısı çıldırmak üzeriyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende merak ettim şimdi BIOS güncel değil ise FPS düşer mi?

Kesinlikle BIOS güncelleyin BIOS güncellemek çok yararı vardır zamanında bilgisayar sürekli reset atıyordu BIOS güncelleyerek o sorunu çözmüştüm bazı mavi ekran hatalarınada neden olabiliyor. Sistemin güncel olmasında her zaman yarar var gidip anakart üreticisinden en güncel BIOS'u indirmelisin buradan bakabilirsin sana bir flash bellek lazım olacak. Gigabyte anakartın varsa:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ASUS anakartın varsa:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
MSI anakartın varsa bu:
eğer ki ASRock ve benzeri gibi pek tercih edilmeyen anakarta sahipsen internetten bakabilirsin.

Yüksek FPS değerlerinde böyle dalgalanmalar olabilir fakat dikey senkronizasyonu açtıktan sonra da dalgalanma devam ediyorsa yazılımsal veya donanımsal bir sıkıntı olabilir.

Bilgisayar ilk geldiğinde böyle değildi güncelleme falan yaptı Windows sonra geç açılma problemi oldu onunla uğraştım sonunda buldum ve ayarladım Turbo Boost modunda açılıyor ama BIOS açılmıyor artık uğraşmaktan yoruldum birini çözerken diğeri bozuluyor sadece CS:GO'da bu problem var diğer oyunlarda FPS değerlerim normal.

Kesinlikle BIOS güncelleyin BIOS güncellemek çok yararı vardır zamanında bilgisayar sürekli reset atıyordu BIOS güncelleyerek o sorunu çözmüştüm bazı mavi ekran hatalarınada neden olabiliyor. Sistemin güncel olmasında her zaman yarar var gidip anakart üreticisinden en güncel BIOS'u indirmelisin buradan bakabilirsin sana bir flash bellek lazım olacak. Gigabyte anakartın varsa:
ASUS anakartın varsa:
MSI anakartın varsa bu:
eğer ki ASRock ve benzeri gibi pek tercih edilmeyen anakarta sahipsen internetten bakabilirsin.

Anakartım Gigabyte BIOS menüsüne artık giremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı