Ryzen 5 1500X ve RX 570 sistem stabil çalışmıyor

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Futbolcu
Merhaba arkadaşlar sizlere bugün uzun zamandır yaşadığım ve hala çözümünü bulamadığım bir sorundan bahsedeceğim. Dostlar herhangi bir oyun oynadığımda ekranım kitlenip kalıyor ve donuyor fakat değerlerimi kontrol ettiğimde GTA 5 en yuksek ayarlarda ekran kartımın 62 derece olduğunu ve her şeyin çok normal olduğunu fark ettim. Oyun oynadığım zaman oyunun ortasında donuyor ekranım kitleniyor ve restart atmayıncaya kadar düzelmiyor. Sistemimi Sinerji Bilgisayar'dan aldım. 1 hafta önce ekran kartımı garantiye gönderdim. Butun testlere tabii tutmuşlar ve bana hiçbir sorunun olmadığını söyleyerek kartimi geri gönderdiler. Kartımın modeli ASUS ROG STRIX RX570, işlemcim ise Ryzen 1500x, Cooler Master 80+ Gold 500W PSU, ASUS Prime B350M-K anakart, Corsair Vengeance 8 GB 2400MHZ RAM'im var bu sorunun neyden kaynaklandığını hala bulamadım driverlarım güncel ve hep güncellemeye devam ediyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu arada elimde video da var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece Gta oynarken mi oluyor?
Sorunuzu cevabı ilk mesajda mevcut.
GTA5 örnek olması açısından paylaşılmış sanırım.

Dostlar herhangi bir oyun oynadığımda ekranım kitlenip kalıyor ve donuyor
@Deniz Erkürekçi
Oyun içindeyken ekran kartı, işlemci ve sistem RAM kullanım oranı ne durumda?
Tam performans mı çalışıyor ekran kartı?
Mavi ekran aldınız mı hiç?
İşlemci sıcaklığı kaç derece oluyor?
Oyun harici işlemci ve ekran kartını sitres testine tabi tutun. Değerleri izleyin, paylaşın fikir veren arkadaşlar olacaktır.

Eğer imkan varsa bir arkadaşınızdan ekran kartı edinip sistemi o şekilde de test edebilirsiniz. En azından sorun ekran kartından mı yoksa diğer parçalardan mı kaynaklanıyor fikir verecektir.
Ekran kartına odaklanmak sizi yanıltabilir.

Son düzenleme:
Sorunuzu cevabı ilk mesajda mevcut.
GTA5 örnek olması açısından paylaşılmış sanırım.

@Deniz Erkürekçi
Oyun içindeyken ekran kartı, işlemci ve sistem RAM kullanım oranı ne durumda?
Tam performans mı çalışıyor ekran kartı?
Mavi ekran aldınız mı hiç?
İşlemci sıcaklığı kaç derece oluyor?
Oyun harici işlemci ve ekran kartını sitres testine tabi tutun. Değerleri izleyin, paylaşın fikir veren arkadaşlar olacaktır.

Eğer imkan varsa bir arkadaşınızdan ekran kartı edinip sistemi o şekilde de test edebilirsiniz. En azından sorun ekran kartından mı yoksa diğer parçalardan mı kaynaklanıyor fikir verecektir.
Ekran kartına odaklanmak sizi yanıltabilir.
Hocam şöyle diyeyim oyun içindeyken sıcaklıklar normal, Ram kullanıyor, mavi ekran daha önce hiç almadım, işlemcim 40 ila 50 derece arasında bunlarsa hiçbir problem yok sorun çok ilginç. Asus zaten stres testine sokmuş hocam

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün uzun zamandır yaşadığım ve hala çözümünü bulamadığım bir sorundan bahsedeceğim. Dostlar herhangi bir oyun oynadığımda ekranım kitlenip kalıyor ve donuyor fakat değerlerimi kontrol ettiğimde GTA 5 en yuksek ayarlarda ekran kartımın 62 derece olduğunu ve her şeyin çok normal olduğunu fark ettim. Oyun oynadığım zaman oyunun ortasında donuyor ekranım kitleniyor ve restart atmayıncaya kadar düzelmiyor. Sistemimi Sinerji Bilgisayar'dan aldım. 1 hafta önce ekran kartımı garantiye gönderdim. Butun testlere tabii tutmuşlar ve bana hiçbir sorunun olmadığını söyleyerek kartimi geri gönderdiler. Kartımın modeli ASUS ROG STRIX RX570, işlemcim ise Ryzen 1500x, Cooler Master 80+ Gold 500W PSU, ASUS Prime B350M-K anakart, Corsair Vengeance 8 GB 2400MHZ RAM'im var bu sorunun neyden kaynaklandığını hala bulamadım driverlarım güncel ve hep güncellemeye devam ediyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu arada elimde video da var.
Geçmiş olsun. Bende de aynı sorun var. Oyun başlıyor kısa süre geçmeden siyah ekran geliyor donuyor.Garantiye yolladım sorun yok dediler yarın bir daha yollayacağım. Sende siyah ekran değil de oyun donuyorsa yani görüntü var ise büyük ihtimalle anakartın otomatik overclock yapıyor. Biosdan değerleri varsayılan yap. Sorun devam ederse otomatik ocu biostan kapat. Olmaz ise ekran kartının voltajını -35 kadar düşür.

Bende de ayni sorun vardı. Birçok kez bilgisayarı sıfırlamama rağmen olmamıştı. Bir arkadaşıma vermiştim herşeyi güncellenmişti düzelmişti. Hala arasıra fpsler 20 ye düşer, bilgisayar açılmaz, oyun siyah ekran verir bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. Biraz klasik olacak ama driverlerinizi güncelleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı