Ryzen 5 1600 12NM Overclock

Amd daha çok çekirdek koyuyor, o sebeple hızları daha düşük tıpkı 64 çekirdekli bir Xeon Platin işlemcinin 2.8GHZ'de çalışması gibi.
Hocam söylediğimi tam anlamamışsınız. Adam diyor işlemcinin karşılığı 6600k yani bu normal 1600 olsa dahi rakibi 6600k değilken 12 nm yani 2600 gücünde olan bir işlemci nasıl 6600k karşısına koyuyor ona şasırdım. Neyse o işlemci en fazla 4.4 görür oda zor bi ihtimal ama rahat 4.2 garanti.

Hocam söylediğimi tam anlamamışsınız. Adam diyor işlemcinin karşılığı 6600k yani bu normal 1600 olsa dahi rakibi 6600k değilken 12 nm yani 2600 gücünde olan bir işlemci nasıl 6600k karşısına koyuyor ona şasırdım. Neyse o işlemci en fazla 4.4 görür oda zor bi ihtimal ama rahat 4.2 garanti.
Ceza yesem bile umrumda değil, anlama kitligi çeken insansın. Ben orada varsayım yaptım 'diyelim' diyorum, karşılığı o demiyorum. O işlemciyi 4.4 yapmasını salla ben 4.2'yi bekliyorum.

Dediğim gibi ne? Okuduğunu anlamıyorsun millete laf ediyorsun orada varsayım ile konuşuyorum karşılığı bu işlemci demiyorum. Açık ve net Ryzen işlemciler overclock konusunda, FX serisi kadar iyi değil.
Tamam olamayabilir ama ne alaka 6600k . Zaten ben çok süper demedim oc konusunda. Sen kendi yazdığını oku ondan sonra gel tatava yap.

Tamam olamayabilir ama ne alaka 6600k
Sen cidden anlama sıkıntısı çekiyorsun. Ben oraya 'karşılığı diyelim 6600K' yazmışım. Mesela yani gibi, ben 1600 karşılığı 6600K dememişim bunu anla varsa o kadar kapasite, hadi iyi geceler. Kurduğun ilk cümlede hala anlama özürlü
1600'un Intel karşısında dengi I5 6600K diyelim,
Bak cümlemi geri alintiladim. Diyelim diye yazmışım. Tekrar tekrar oku. Cümleyi Intel karşısında dengi 6600 demiyorum. Cümle açık. Hadi iyi geceler.

Sen cidden anlama sıkıntısı çekiyorsun. Ben oraya 'karşılığı diyelim 6600K' yazmışım. Mesela yani gibi, ben 1600 karşılığı 6600K dememişim bunu anla varsa o kadar kapasite, hadi iyi geceler. Kurduğun ilk cümlede hala anlama özürlü
Bak cümlemi geri alintiladim. Diyelim diye yazmışım. Tekrar tekrar oku. Cümleyi Intel karşısında dengi 6600 demiyorum. Cümle açık. Hadi iyi geceler.
Tamam sen haklısın diyelim akıllı insan daha yazmazsan sevinirim.

Ben stok fan ile 4ghz yaptım stabil bir şekilde 60-70 derece arası kullanıyorum daha üstünü denemedim stok fanla olmayacağını bildiğim için ama dediğin soğutucuyla 4.4 veya 4.5 ghz yapabilirsin

Hocam haklısınız kalitesiz markaları övdüğüde oluyor belki bütçesi kısık takipçileri içindir diye düşünüyorum çünkü kaliteli parçalarında incelemesini yapıyor topladığı sistemler de genel olarak sıkıntı çıkaran bir parça kullanmıyor eski sistemimde Gamepowerdan bile daha dandik sertifikası olmayan çin malı bir PSUyu 2 sene kullandım onun için teknoloji şans işi bence Gamepower marka ürün alıp sıkıntısız kullananda var forumda.
V3 kasasında Power Boost psu ve Power Boost kasayı kullanıp üstüne birde övmüştü ama.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı