Ryzen 5 1600 AF 81 dereceyi gördü

Göklerden inmiş bir karar vardır, R5 1600 AF R5 2600'ün yanından bile geçemez bunu hep söyledim söyleyeceğim, 200 tl ucuz alacağım diye yaşadığınız şeylere bakın.
Konuda belirtilen şey şu. 1600 AF işlemcisi; stok fanla, sadece bir egzoz fanı bulunduran kasada 81 dereceye çıkmış. Bundan daha normal ne olabilir? Yükte 50 derece olmasını mı bekliyorsun? İşlemciye sağlanan şartlar doğrultusunda ısınması çok normal. Bunu Ryzen 5 2600'a karşı avantaj göstermeni anlayamadım.

Konuda belirtilen şey şu. 1600 AF işlemcisi; stok fanla, sadece bir egzoz fanı bulunduran kasada 81 dereceye çıkmış. Bundan daha normal ne olabilir? Yükte 50 derece olmasını mı bekliyorsun? İşlemciye sağlanan şartlar doğrultusunda ısınması çok normal. Bunu Ryzen 5 2600'a karşı avantaj göstermeni anlayamadım.
Teşekkürler. En yakın zamanda güncellemeye gideceğim, ama kasayı değiştir diyen kişi ya da diyenler pek dikkatli cevap vermemiş. Sağ olun cevabınız için. Ben işlemcinin herhangi bir hasar almasını istemiyorum. Böyle bir şey mümkün mü diye açtım.
Yalnız yan kapak açıkken 3.9 Ghz OC de CBP açıkken 85'in üzerine çıkmıyor.
Kasa modeliniz nedir? Kasa serin bir ortamda mı? Bugün hava serin tekrar bakabilirim.

Teşekkürler. En yakın zamanda güncellemeye gideceğim, ama kasayı değiştir diyen kişi ya da diyenler pek dikkatli cevap vermemiş. Sağ olun cevabınız için. Ben işlemcinin herhangi bir hasar almasını istemiyorum. Böyle bir şey mümkün mü diye açtım.
Zalman S2 iyi bir kasa. Önünde birkaç fan yuvası olması gerek, oralara fan eklemesi yaparsan sirkülasyon sayesinde ısı bir nebze düşecektir. Yine de tedirgin olursan kule tipi bir soğutma fazlasıyla yeter 1600 AF'ye.
Yalnız yan kapak açıkken 3.9 Ghz OC de CBP açıkken 85'in üzerine çıkmıyor.
Yan kapak açık kullanmak fazla toz alacağından parçaların ömrünü düşürür.
Dediğiniz değer zaten çok normal, bunu yazmanızdaki amaç nedir?

Çok yüksek bir sıcaklık değil ama kasa değiştirmek en mantıklısı. 1600 AF böyleyse RX 580 nasıldır düşünemiyorum. Eğer o kadar bütçen yoksa hava soğutma ve iyi bir termal macun al. Onu da yapamazsan CPB kapat.
Kasa değiştirmek? Zalman S2'nin hava akışı çok iyi arkadaşın önde fanı yok bu yüzden bu kadar ısınıyor.

Zalman S2 iyi bir kasa. Önünde birkaç fan yuvası olması gerek, oralara fan eklemesi yaparsan sirkülasyon sayesinde ısı bir nebze düşecektir. Yine de tedirgin olursan kule tipi bir soğutma fazlasıyla yeter 1600 AF'ye.

Yan kapak açık kullanmak fazla toz alacağından parçaların ömrünü düşürür.
Dediğiniz değer zaten çok normal, bunu yazmanızdaki amaç nedir?

Amaç içinde yazıyor zaten benim de sıcaklık sorunum var kasa değişimi yapmak istemediğim için açık kullanıyorum ve tozlanınca hava tutuyorum.

Cevaplarınız için çok teşekkürler en yakın zamanda kasanın içine ekstra fan ekleyeceğim. Burada hava aşırı dengesiz daha geçen gün 40 dereceydi. şu an 30'a indi geceleri 14'e falan düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı