Ryzen 5 1600 AF bozuldu

@Dostbirtane12 hocam, sonuçta arkadaşlar yardımcı olmaya çalışmışlar. Cahil olduğunuzu düşündüklerini zannetmiyorum. Sonuçta işlemci arızalı ise bu sebepsiz yere de olmuş olabilir. Bozulmaz diye bir şey yok. Anakartlar sağlamsa yeni bir işlemci alıp takabilirsiniz. Kolay gelsin.

@@mehmetduu @@NipponChemiConKYCap @@rukibamba @@SIRINDOSCARF @@Ehweniscer @@Steinbeck

Ya arkadaşlar. Cahilmişim gibi konuşmuşsunuz hepiniz. Sizin anlattığım gibi her türlü şeyi denedim. Son bir kez ben görmedim dememeniz için üstünden geçiyorum.
Elimde 2 adet sistem var biri yukarıdaki diğeri:
Ryzen 3 1200 AF.
A320M S2H.
2x8 t-Force zeus 8 GB 3000MHz CL15.
500W Hadron PSU.
Intenso 240GB SSD.

Yukarıdaki:
Ryzen 5 1600 AF.
AB350M.
2x8GB Corsair Vengeance 3000MHz CL16 RAM.
Everest ESP-600 650W PSU.
Samsung 250GB SSD.

Bozulan işlemci üstteki ve ben bu 2 PC'deki istisnasız her şeyi takasladım. Format atmayı ikisinden de denedim. Olmuyor. Sorun anakartta olsa diğer PC'de çalışmaz. Buzzerım var. Sisteme girene kadar sıkıntı çıkmadığı için ses çıkarmıyor, yani bir mantığı yok. İşlemci 2 anakartta da aynı hatayı veriyor. Dümdüz sistem açmaya kalkarsam "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" eğer format atmaya kalkarsam da "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" hatası alıyorum. Sıkıntı anakartlarda da değil. RAM'leri de denedim. Kısacası her şey. Gerçekten o kadar şeyi tane tane açıklamama rağmen gelip bana yok " sıkıntı işlemci değil HDD'dedir " yok " anakart arızasıdır " demeniz zoruma gitti açıkçası. Anlattıklarınız sayesinde kanaat getirdim, işlemci bozuk fakat çaresi yok mu? Buna ne sebep oldu? Aradığım cevaplar bunlar.

Kimse sana cahilmişsin gibi bir muamele yapmıyor güzel kardeşim. İnsanlar sana yardım etmeye çalışıyor. Sen madem bu kadar biliyorsun sormasaydın o zaman. Lütfen böyle ithamda bulunmayın insanlara.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse sana cahilmişsin gibi bir muamele yapmıyor güzel kardeşim. İnsanlar sana yardım etmeye çalışıyor. Sen madem bu kadar biliyorsun sormasaydın o zaman. Lütfen böyle ithamda bulunmayın insanlara.
Çok bilmişlik taslayan da asıl sendin ama ya." Sorun işlemcide değil anakart veya HDD'de " demiştin diye hatırlıyorum.

Çok bilmişlik taslayan da asıl sendin ama ya." sorun işlemcide değil anakart veya HDD'de " demiştin diye hatırlıyorum.

Genelde 100 tane böyle hatadan 90'nı öyle oluyor. Ben bildiğimi söylüyorum, sen sana yardım eden insanlara gider yapıyorsun. Boş konuşup burada kimseye saçma sapan konuşamazsın, bu forumun kuralları var. Onları okumanı öneririm iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye zarar verilebilecek tek nokta yüksek voltajlar ile degrade gerçekleşmesini sağlamak, uzun vade olması da bunu destekliyor.

Bunun PSU kaynaklı da olabileceğini düşünüyorum, Everest adlı güzeller güzeli markanın PSU'larından hayır gelmiyor.

İşlemciye zarar verilebilecek tek nokta yüksek voltajlar ile degrade gerçekleşmesini sağlamak, uzun vade olması da bunu destekliyor.

Bunun PSU kaynaklı da olabileceğini düşünüyorum, Everest adlı güzeller güzeli markanın PSU'larından hayır gelmiyor.
Ben de aynı şeyi düşünüyorum. KERNEL_SECURITY_CHECK_ERROR hatası donanımsal bir şeye işaret mi? Acaba, işlemcinin çalışma prensibine aykırı bir durum mu oldu yazılımsal olarak?

Ben de aynı şeyi düşünüyorum. KERNEL_SECURITY_CHECK_ERROR hatası donanımsal bir şeye işaret mi? Acaba, işlemcinin çalışma prensibine aykırı bir durum mu oldu yazılımsal olarak?

Her iki türlü de olabilir, Windows'un dosyası/dosyaları yapılan bir işleme yanıt veremeyince bu hata çıkıyor.

Windows dosyalarını bozduysanız CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu yazın.

Her iki türlü de olabilir, Windows'un dosyası/dosyaları yapılan bir işleme yanıt veremeyince bu hata çıkıyor.

Windows dosyalarını bozduysanız CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu yazın.
Son kez söylüyorum. Wİndows'a bu işlemci ile erişemiyorum. SSD'yi diğer CPU ile çalıştırıp ancak girebiliyorum.

Son kez söylüyorum. Windows'a bu işlemci ile erişemiyorum. SSD'yi diğer CPU ile çalıştırıp ancak girebiliyorum.

Tamam işte, o CPU ile onarım yapılabilir. İşletim sistemi sonuçta CPU'ya değil depolama aygıtına kurulan bir şey.

Kimi kandırıyoruz ki gerçi, PSU kaynaklı işlemciye zarar gelmiş işte veya uzun vadede yüksek voltaja maruz kaldıysa degrade olmuş.

Geri
Yukarı