Ryzen 5 1600 AF halen alınır mı?

William Blazko

Kilopat
Daha fazla  
Eski nesil FX8350 işlemcimi yükseltmek istiyorum. Hikaye tabanlı oyunlarda sıkıntı yaşamasam da Battlefield 1-5 vb. çok oyunculu oyunlarda FX8350'nin yetersiz kaldığını gözlemliyorum. İleride grafik kartımı yükseltmeyi de düşünmediğimden GTX 1080'i rahatlıkla besleyebileceğini düşünüyorum. Tabi sizlerin de tavsiyelerini almak istiyorum bu konuda.

Bir de malum 1xxx serisi Ryzen işlemciler Windows 11 desteklemiyor, ama forumda birkaç konuda gördüğüm kadarı ile anakart üzerinden TPM'i açarak bu problemin üstesinden gelenler de var.

Son düzenleme:
Bir de malum 1xxx serisi Ryzen işlemciler Windows 11 desteklemiyor, ama forumda birkaç konuda gördüğüm kadarı ile anakart üzerinden TPM'i açarak bu problemin üstesinden gelenler de var.

Bende problem yok Ryzen 5 1600 AF 12 nm kullanıyorum. BIOS üzerinden TPM açtım hiçbir sorun olmadı.

Sorunuza gelecek olursak GTX 1080 1080P'de darboğaz yaratabilir. Ama gelecekte ekran kartını güncelleyecek olursanız darboğaz yaşayabilirsiniz.

Alınır bence hala. Sonuçta 2600 gücünde ve 2600 de halen alınabilir. Ama gelecekte RTX almak isterseniz işlemciyi değiştirmek zorunda kalırsınız.
Aynen ekran kartını yükseltecek olsam zaten minimum Ryzen 5 3600 veya i5 10400f gibi bir modele yönelirdim muhtemelen ama dediğim gibi pek düşünmüyorum ekran kartını yükseltmeyi. Zaten piyasası da uçmuş durumda.

Bende problem yok Ryzen 5 1600 AF 12 nm kullanıyorum. BIOS üzerinden TPM açtım hiçbir sorun olmadı.

Sorunuza gelecek olursak GTX 1080 1080P'de darboğaz yaratabilir. Ama gelecekte ekran kartını güncelleyecek olursanız darboğaz yaşayabilirsiniz.
Teşekkür ederim yorumunuz için. Bu arada TPM'i açmak sadece işlemciye mi özgü yani her anakart üzerinde uygulanabilir mi bu işlem yoksa sınırlı anakartlarda mı geçerli bu konuda bilginiz var mı ?

Alınmaz artık eskidiği için çöp yatırım olur. Ayrıca TPM MPM açmaya güvenme. Yazılım desteklemiyorsa, desteklenmeyen yollarla uğraşarak, sonuç almanın ileride çıkacak olan final sürümler için garantisi yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı