Ryzen 5 1600 AF OC yapılmıyor

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Sistemi bugün sonunda derledim topladım.
  • Gigabyte B450M S2H
  • Ryzen 5 1600 AF
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (8x2) 3000MHz
Sistem bu şekilde. Bir de işlemci soğutucum var. Arctic Freezer 34e-Sports Duo, sıcaklıkla alakalı kesinlikle bir sorunum yok. Sistemi yük testine soktuğumda 45-46 derecelerde dolaşıyor. Ancak BIOS'tan işlemci frekansında en ufak bir oynama yaptığımda "Boot failure detected" hatası ile tekrar BIOS'a atıyor. Bir de şöyle bir şey fark ettim, yaptığım stres testlerinde işlemcinin hep voltaj değeri hem de frekans değerleri dalgalı oluyor. Belki bağlantılıdır diye söylemek istedim.

20200430_014436.jpg

Ekran Görüntüsü (35).png

Ekran Görüntüsü (36).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi bugün sonunda derledim topladım.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • Ryzen 5 1600 AF.
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (8x2) 3000MHz.
Sistem bu şekilde. Bir de işlemci soğutucum var. Arctic Freezer 34E-sports Duo, sıcaklıkla alakalı kesinlikle bir sorunum yok. Sistemi yük testine soktuğumda 45-46 derecelerde dolaşıyor. Ancak BIOS'tan işlemci frekansında en ufak bir oynama yaptığımda "Boot failure detected" hatası ile tekrar BIOS'a atıyor. Bir de şöyle bir şey fark ettim, yaptığım stres testlerinde işlemcinin hep voltaj değeri hem de frekans değerleri dalgalı oluyor. Belki bağlantılıdır diye söylemek istedim.

Biosunuz güncel mi? Güncel değil ise güncellemeniz gerekiyor. 1600 AF'overclock için BIOS sürümünüz desteklemiyor olabilir.

Biosunuz güncel mi? Güncel değil ise güncellemeniz gerekiyor. 1600 AF'overclock için BIOS sürümünüz desteklemiyor olabilir.
Son BIOS sürümü kurulu.
Voltaja ellemeden işlemci frekansını 3,9GHz 'ye çıkardığımda gelen hata;

20200430_034545.jpg

Devamında yine "Boot failure detected" hatasıyla BIOS 'a atıyor.
@ayçöreğ dostum daha önce böyle bir hatayla karşılaştın mı? Gezinirken gördüm aynı işlemci aynı anakartı kullandığını. 4GHz 'ye nasıl çıkıyorsun ya. Ben bir önceki BIOS sürümünü kurarak ancak oynayabilmeye başladım, onda da 4GHz 'e aldığım gibi kapanıyor ekran.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı