Ryzen 5 1600 AF ve RX580 Oyunlarda takılma

İ5 2500K

Kilopat
Başlıkta da belirttiğim gibi oyunlarda belli bir süreden sonra takılma oluyor. Örneğin CS'de 200 FPS ve 70 ping alıyorum. 1 el rekabetçi girdikten sonra bir el daha giriyorum ama oyun çok fena takılıyor, LOL'de de bir el daha girdiğim zaman FPS düşmesi oluyor tflerde. Hatta PC çok tozlanıyordu. Alt ve üstü çıkartıp yan kapağını da açtım yine sorun geçmedi. Sistemim;

AMD Ryzen 5 1600 AF.
ASUS Dual RX580 4 GB.
Corsair 8 GB 3000 MHz RAM.
Cooler Master Master Case Pro 3.
Cooler Master Elite V3 600W.
Hi-Level 240 GB SSD(3 yıldır 11 yıllık laptobumda kullandım, sonra PC'ye ekledim)

Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.

Garip sıcaklık değerlerinide atın.
SSD, 24 derece. CrystalDisk üzerinden yazma/okuma değerlerini kontrol ediniz. SSD çok kaliteli bir ürün değil. ASUS Dual serisi ısınan kartlardan oluşuyor, ısı değerlerini de atar mısınız? Oyun içinde olan kullanımları, MSI AB ile kontrol ediniz.

Garip sıcaklık değerlerinide atın.
SSD, 24 derece. CrystalDisk üzerinden yazma/okuma değerlerini kontrol ediniz. SSD çok kaliteli bir ürün değil. ASUS Dual serisi ısınan kartlardan oluşuyor, ısı değerlerini de atar mısınız? Oyun içinde olan kullanımları, MSI AB ile kontrol ediniz.

MSI AFTERBURNER kullanarak yarım saat oyun oynayın ve değerleri atın.
20200314_223704.jpg

20200314_223704.jpg

Beyler ssd ve ekran kartını değiştireceğim.Ekran kartı kaç tlye satılır? 3 aylık,kutusu,garantisi vs. herşeyi var.Cevaplarsanız sevinirim.Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
çözüm şu;
öncelikle sıcaklık, oc, led kontrolü gibi anakart, ram ve ekran kartı üreticilerin yayınlamış olduğu tüm proğramları bilgisayarınızdan kaldırın. örn; dragoncenter, msi afterburn gibi vb. kesinlikle bu tarz proğramları özellikle oyun oynarken kullanmayın. fps gibi donanım bileşenlerinin kullanım yüzdesini oyun oynarken görmek için xbox game barı kullanabilirsiniz. Defaultta yüklüdür ama microsoft store'dan mutlaka güncelleyin. Kullanabilmek için herhangi bir ekran da windows başlangıç+g tuşu basın açılan performans penceresinden fps için izin verin ve sistemi yeniden başlatın. daha sonra oyundayken windows başlangıç+g ile açın performans penceresini ekrana sabitleyin ve aynı kombinasyon ile çıkın. işiniz bittiğinde ise kapatın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı